جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: دوشنبه 8 مارس 2021 | 23:51 ب.ظ
همزمان با سراسر کشور؛

۴۴ مرکز مثبت زندگی در اردبیل افتتاح شد

۴۴ مرکز مثبت زندگی در اردبیل افتتاح شد اردبیل- همزمان با سراسر کشور و با حضور رئیس جمهور به شکل ویدئوکنفرانس ۴۴ مرکز مثبت زندگی در اردبیل به بهره‌برداری رسید.

بهزاد ستاری، مدیرکل بهزیستی استان اردبیل پیش از ظهر دوشنبه در مراسم افتتاح مراکز خدمات بهزیستی در اردبیل اظهار کرد: در این مراکز که به نام مثبت زندگی و مجتمع‌های خدمات بهزیستی نامگذاری شده، خدمات پایه و عمومی این سازمان ارائه می‌شود تا جامعه هدف زندگی مناسب و شایسته‌ای را داشته باشند.

ستاری تصریح کرد: در این مراکز ۲۲ نوع خدمات به جامعه هدف بهزیستی ارائه خواهد شد که در سطح اول این خدمات شامل مددکاری، غربالگری بینایی و شنوایی، ژنتیک و سایر خدمات پیشگیرانه خواهد بود.

وی شناسایی آسیب‌های اجتماعی و آموزش مهارت‌های زندگی را برای عموم شهروندان از خدمات ارائه شده در این مرکز اعلام کرد و گفت: با مشارکت مردم و به صورت محله‌محور و خانواده‌محور خدمات مراکز مثبت زندگی ارائه خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل افزود: در بستر دولت الکترونیکی سعی داریم تا بسیاری از خدمات بدون مراجعه حضوری به جامعه هدف بهزیستی ارائه شود که نمونه آن صدور گواهی معلولیت و سایر خدمات اداری است که در بستر الکترونیکی انجام می‌شود.

ستاری در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در قالب این مراکز، شناسایی آسیب‌ها به صورت منطقه‌ای و محله‌ای به ویژه شناسایی معلولان و خانواده‌های نیازمند و حتی جذب خیرین انجام می‌شود تا با یک آسیب‌شناسی مناسب بتوانیم به افراد مورد نیاز خدمات ارائه کنیم.

وی اضافه کرد: در پنج منطقه مرزی استان نظیر موران، اصلاندوز و عنبران این مراکز با گستردگی و برنامه‌های متنوع به جامعه هدف ارائه خدمات خواهند کرد که امیدواریم خروجی آن رضایتمندی همشهریان را به دنبال داشته باشد.

ستاری بیان کرد: همزمان با سراسر کشور که دو هزار و ۴۰۰ مرکز خدمات بهزیستی به بهره‌برداری می‌رسد، در استان اردبیل نیز ۴۴ مرکز به صورت همزمان با کشور افتتاح خواهد شد که در این مراکز بیش از ۲۲۰ نفر فعالیت خواهند کرد.

وی ادامه داد: از مجموع ۲۲۰ نفر استخدامی در این مراکز ۱۶۰ نفر مددکار و مرتبط با رشته‌های علوم اجتماعی و روانشناسی هستند که به مراجعین ارائه خدمات می‌کنند.

ستاری اظهار کرد: بیش از ۱۷ هزار پرونده مستمری‌بگیران بهزیستی در اختیار این مراکز قرار می‌گیرد و تدریج تلاش می‌کنیم تا همه پرونده مستمری‌بگیران را به این مراکز تحویل داده و خدمات به صورت آنلاین و غیرحضوری انجام شود.

وی جمعیت تحت پوشش بهزیستی را ۶۲ هزار نفر اعلام کرد و گفت: ۶۲ نفر در استان از خدمات متنوع بهزیستی استفاده می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل افزود: در ۳۵۰ روستای استان برای ۱۱ هزار نفر ارائه خدمات مددکاری و اشتغالزایی انجام می‌شود که هفت هزار و ۵۰۰ نفر مددکار اجتماعی با نظارت و برنامه‌ریزی دقیق خدمات را ارائه می‌کنند.

ستاری تصریح کرد: در سطح کشور بیش از یک میلیون و ۸۰ هزار نفر و در استان اردبیل ۱۷ هزار نفر مستمری‌بگیر از مراکز مثبت زندگی خدمات دریافت خواهند کرد که عمده این خدمات تخصصی و با نگاه سلامت‌محور و ارتقا مسائل بهداشتی خواهد بود./مهر

کد خبر : 17903

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس