دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: یکشنبه 7 مارس 2021 | 20:16 ب.ظ
رئیس اتاق بازرگانی استان اردبیل:

ایجاد۹۰۰نفر اشتغال تا انتهای سال آینده در اردبیل

ایجاد۹۰۰نفر اشتغال تا انتهای سال آینده در اردبیل رئیس اتاق بازرگانی استان اردبیل از ایجاد اشتغال۹۰۰نفر تا انتهای سال اینده در استان اردبیل خبر داد.

حسین پیرموذن  امروز در بازدید از یک کارخانه با حضور وزیر صمت اظهار داشت: کارخانه ریسباف ابریشم آرتا یک خط کامل تولید نخ و پارچه است که با ۲۵۰ نفر اشتغال اولیه در حضور وزیر صمت افتتاح شد.

وی افزود: این کارخانه هفت سال پیش پس از آتش سوزی و تعطیلی، از طریق مزایده کشوری واگذار می‌شد که خریداری و راه اندازی کرده‌ایم.

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل تاکید کرد: این واحد تولیدی شامل خط تولید حلاجی پنبه، خط تولید ریسندگی و خط تولید پارچه بافی و دوزندگی است، ظرفیت تولید نخ و پنبه این مجموعه هرکدام روزانه ۲۰ تن است.

وی بیان کرد: امروز و در بدو افتتاح این مجموعه ۲۵۰ نفر اشتغال در این مجموعه ایجاد شده است که البته این ظرفیت کامل مجموعه نیست و بعضی از خط‌های تولید ما به خاطر کسری برخی از ماشین آلات هنوز افتتاح نشده‌اند.

پیرموذن به ظرفیت اشتغال زایی این مجموعه در ادامه اشاره کرد و گفت: طبق برنامه ریزی که داریم بعد از عید تعداد کارکنان ما به ۵۰۰ نفر افزایش پیدا خواهد کرد و این مقدار تا آخر سال آینده، اگر ماشین آلاتمان کامل شود به حدود ۹۰۰ نفر افزایش پیدا خواهد کرد.

وی افزود: نکته مهم این است که این مجموعه صنایع تبدیلی نساجی است و با توجه به تولید پنبه در منطقه مغان استان اردبیل، این یک فرصت مناسب برای تکمیل فرایند تولید و تبدیل محصولات کشاورزی به پارچه و نخ در استان است./تسنیم

کد خبر : 17875

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس