چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: یکشنبه 7 مارس 2021 | 19:45 ب.ظ
امام‌جمعه اردبیل:

عدالت برای توزیع ثروت در کشور رعایت شود

عدالت برای توزیع ثروت در کشور رعایت شود نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه اردبیل گفت: ایران تنها تهران و شهرهای بزرگ نیست و باید عدالت برای توزیع ثروت در کشور رعایت شود.

آیت‌الله سید حسن عاملی روز یکشنبه در دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: اگر این توازن به درستی رعایت نشود، دچار آسیب‌های زیادی می‌شویم و مهاجرت از شهرهای کوچک سلسله تبعاتی خواهد داشت که در این راستا باید با عنایت خاص و ایجاد تسهیلات، سرمایه‌گذاران را برای حضور در نقاط محروم راغب کرد.

وی با تاکید بر لزوم توجه به نقاط محروم از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: بسیاری از مسائل از جمله بروز خشونت‌های اجتماعی در صورت بررسی، ریشه‌اش به محرومیت و تامین نشدن نیازها برمی‌گردد.

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل اظهار کرد: ۲۰ درصد تامین امنیت با نیروی انتظامی است اما بسیاری از مسائل و آسیب‌های موجود ناشی از شرایط تولید و حتی ساخت و سازهاست که باید مد نظر قرار گیرد.

وی اضافه کرد: چانه‌زنی و لابی‌گری با عدالت و روح اسلام سازگار نیست و در این راستا نیاز است تا دست‌کم یک سرمایه‌گذاری خوبی صورت گیرد و یکی از صنایع مادر در این استان مستقر شود؛ چرا که اردبیل پیش‌تر از سرمایه‌گذاری‌های کلان دولت محروم مانده و اگر تا کنون نیز اقدامی صورت گرفته، در نتیجه درایت بخش خصوصی بوده است.

آیت‌الله عاملی ادامه داد: گرفتاری‌های بخش صنعت در ۴۲ سال گذشته احصا شده و وزارت صنعت، معدن و تجارت به موضوع واقف است؛ از این رو اگر سرمایه‌گذاری در شرایط کنونی گرفتار فرآیندهای پیچیده اداری شود، پذیرفتنی نیست.

وی تاکید کرد: تبدیل کردن تهدید تحریم به فرصت تولید و خودکفایی در شرایط کنونی ارزشمند است اما در موقعیت جغرافیایی که ایران قرار دارد، با توجه به اظهارات سردمداران آمریکایی و نحوه اداره دنیا با نظام ارباب و رعیتی به نظر می‌رسد که همچنان گرفتاری خواهیم داشت.

امام‌جمعه اردبیل با اشاره به لزوم حرکت پایاپای با سرعت تحولات در دنیا، گفت: باید در فناوری‌های حساس خودکفا باشیم تا مانند زمان شاه کارخانه‌ای به دلیل نبود یک قطعه تعطیل نباشد و کارگران بیکار نشوند.

وی تشریح کرد: کشور در حال حاضر چند بن‌بست وحشتناک دارد که نخست مربوط به بحث انرژی است و با شرایطی که پیش می‌رویم، در آینده حتی یک قطره نفت برای صادرات نخواهیم داشت.

آیت‌الله عاملی افزود: دنیا به سمت استفاده از انرژی‌های پاک از جمله خودروهای هیبریدی می‌رود اما در کشور حتی رگه‌هایی از سرمایه‌گذاری برای آینده نیست و احتیاج داریم صنعت ما به این حوزه وارد شود.

وی بیان کرد: ۴۲ سال پول نفت را برای عمران صرف شد، در حالی که باید به زیرساخت‌ها اختصاص می‌یافت و درآمد حاصل از آن به حوزه عمران می‌رفت تا کشوری مانند آمریکا جرا تحریم نداشته باشد؛ از این رو تقویت صنایعی که از صادرات مواد خام جلوگیری می‌کنند، ضروری است و امید می‌رود زیرساخت‌های مورد نیاز تامین شود.

به گزارش ایرنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این دیدار با اشاره به تحقق بخش زیادی از اهداف جهش تولید در بخش صنعت و معدن کشور در سال‌جاری اظهار کرد: توافقی صورت گرفت تا در صورت تامین زمین مورد نیاز از سوی شرکت شهرک‌های صنعتی نسبت به احداث یک شهرک صنعتی بزرگ در استان اردبیل اقدام شود.

علیرضا رزم‌حسینی همچنین گفت: در راستای رونق تولید نیز مبلغ پنج هزار میلیارد ریال از منابع وزارت صنعت، معدن و تجارت برای واحدهای صنعتی این استان تخصیص می‌یابد.

افتتاح ۲ طرح تولیدی با سرمایه‌گذاری ۱۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد ﷼ و اشتغال‌زایی برای یک هزار و ۲۲۰ نفر و بازدید از چند واحد صنعتی از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیات همراه به استان اردبیل بود.

در حال حاضر بیش از یک هزار و ۲۰۰ واحد تولیدی در ۲۱ شهرک و ناحیه صنعتی استان اردبیل فعالیت دارند./ایرنا

کد خبر : 17849

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس