دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: شنبه 6 مارس 2021 | 23:23 ب.ظ
هم زمان با هفته منابع طبیعی؛

۱۶ پروژه آبخیزداری و آبخوانداری در اردبیل به بهره برداری رسید

۱۶ پروژه آبخیزداری و آبخوانداری در اردبیل به بهره برداری رسید اردبیل – به مناسبت دومین روز از هفته منابع طبیعی و هم زمان با سراسر کشور ۱۶ پروژه آبخیزداری و آبخوانداری با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد تومان در استان اردبیل به بهره برداری رسید.

 صبح شنبه به مناسبت دومین روز از هفته منابع طبیعی و هم زمان با سراسر کشور ۱۶ پروژه آبخیزداری و آبخوانداری با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد تومان در استان اردبیل به بهره برداری رسید.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری در آئین افتتاح پروژه‌های آبخیزداری گفت: اجرای پروژه‌های آبخیزداری در استان اردبیل نقش مؤثری در مدیریت رواناب‌ها و جلوگیری از وقوع سیل و خسارت ناشی از آن به شهرها و روستاها در بارندگی داشته است، و به خوبی اثربخشی پروژه‌ها، و ضرورت انجام اقدامات آبخیزداری و آبخوانداری را نشان می‌دهد.

یعثوب نژادمحمد افزود: در حال حاضر می‌بایست بیش از هر زمان دیگر با انجام عملیات آبخیزداری و آبخوانداری، در حوزه‌های آبخیز مشرف به شهرها و روستاها و حوزه‌های آبخیز بالادست، اقدامات پیشگیرانه از وقوع سیل صورت بگیرد، تا علاوه بر کنترل و مدیریت رواناب‌ها، تغذیه سفره‌های زیر زمینی آب، جلوگیری از فرسایش آبی و کنترل رسوب، شاهد سیراب شدن آبخوان‌ها باشیم.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل نیز در این مراسم گفت: این پروژه‌ها در سال جاری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در استان اجرا شده و در هفته منابع طبیعی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

شهامت هدایت افزود: این پروژه‌ها شامل عملیات آبخیزداری و آبخوان داری است که با اعتباری بیش از هشت میلیارد تومان و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به مرحله اجرا درآمده است.

وی هدف از اجرای این پروژه‌ها را کنترل سیل و رسوب و تقویت پوشش گیاهی، و اشتغالزایی در حوزه‌های آبخیز شهرستان‌های اردبیل، خلخال، مشگین شهر، گرمی، سرعین، کوثر، نیر، بیله سوار و اصلاندوز عنوان کرد.

وی با بیان اینکه با انجام این پروژه‌ها برای ۵۸۵ نفر اشتغال ایجاد شده است به برخی دستاوردهای اجرای این اقدامات اشاره کرد و گفت: اجرای این پروژه‌ها علاوه بر کنترل سیل و رسوب و افزایش و توسعه پوشش گیاهی، موجب کاهش فرسایش خاک، کنترل هرزآب‌ها، کاهش سیل خیزی و بهره وری بهینه از نزولات آسمانی می‌شوند.

در این مراسم با حضور معاون استاندار، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری و حافظان منابع طبیعی استان اردبیل چندین اصله نهال غرس شد./مهر

کد خبر : 17823

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس