چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: جمعه 5 مارس 2021 | 18:25 ب.ظ
امام جمعه اردبیل:

مردم از ذخیره نابجای ارزاق عمومی خودداری کنند

مردم از ذخیره نابجای ارزاق عمومی خودداری کنند اردبیل – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: اجناس و ارزاق عمومی به اندازه کافی در استان اردبیل تامین شده و اهالی از ذخیره نابجای کالاهای اساسی خودداری کنند.

آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل اظهار کرد: ذخیره بیش از حد ارزاق در منازل در این ایام بسیاری از افراد را دچار آزار و اذیت می‌کند و این کار شرعا و عقلا صحیح نیست و مردم بهتر است به اندازه نیاز خرید کرده و با صف بستن آب به آسیاب دشمن غدار نریزند.

خطیب جمعه اردبیل تصریح کرد: دشمنان انقلاب ماه‌ها است در یک جنگ روانی می‌خواهند آرامش جامعه و مردم ما را بهم بزنند اما نباید اجازه دهیم آرزوی آنها برآورده شود.

وی اهالی استان را به مشارکت در جشن نیکوکاری فراخواند و گفت: شایسته نیست فقط به فکر تأمین نیازهای زندگی خود باشیم بلکه شرط مروت آن است که به فکر هم نوع خود باشیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل تصریح کرد: مردم توجه کنند که اجناس خوراکی مورد احتیاج در ایران به حد کافی موجود است اما اگر مردم احساس کنند کمبود وجود دارد، اجناس دنیا را هم جمع کنند پاسخگو نخواهد بود.

امام جمعه اردبیل افزود: روغن نباتی به حد کفایت موجود است اما اگر هرکس در جایی روغن نباتی دید به خیال اینکه نایاب است بگوید حتماً چند حلب بخرم در این صورت اگر کارخانجات شب و روز هم کار و تولید نمایند جواب گو نخواهد بود.

آیت الله عاملی گفت: من از مردم به جد می‌خواهم که لوازم خوراکی را زائد بر نیاز در خانه‌ها انبار نکنند و موجب اذیت و آزار دیگران مخصوصاً در ایام عید نشوند چرا که ذخیره خوراک اضافی مورد نیاز مردم عقلا، عرفاً و شرعاً جایز نیست و موجب اذیت دیگران و تأمین کننده منویات شوم دشمنان است.

وی در ادامه گفت: در این چند سال دشمن چندین بار به دروغ پیشگویی کرد که برف و سیل وحشتناک و یا زلزله وحشتناک به ایران خواهد آمد که در ۵۰ سال اخیر بی سابقه است.

آیت الله عاملی بیان کرد: آنها از این طریق می‌خواستند مردم به فروشگاه‌ها هجوم بیاورند تا اجناس نایاب شده و مشکل امنیتی درست شود اما در اهداف شوم خود ناکام ماندند.

وی با اظهار تأسف از رفتار برخی افراد در کمک به ترفند دشمن بیان کرد: این روزها عده‌ای به راحتی اهداف دشمنان را ناخواسته پیاده می‌کنند.

مردم به یاری نیازمندان بشتابند

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: در موسم جشن نیکوکاری هستیم، جشن نیکوکاری برای اثبات و نشان دادن مروت است، مروت این نیست که یکی بخورد و دیگری نگاه کند ما همه یک خانواده را تشکیل می‌دهیم.

خطیب جمعه اردبیل خاطرنشان کرد: یعنی انسان‌ها یک خانواده را تشکیل می‌دهند، بزرگ این خانواده خود خداست و محبوب ترین عضو این خانواده در نزد خدا کسی است که بیشترین نفع و خدمت را به مردم داشته باشد.

وی افزود: حالا که یک خانواده را تشکیل می‌دهیم پس باید توجه کنیم که این شرط مروت نیست که در یک خانواده یکی بهره‌مند و دیگری محروم بماند و ما معتقدیم هرکس می‌خواهد در شب عید با وجدان راحت در کنار خانواده خود باشد در این امر خیر شرکت کند.

هر امام جمعه اردبیل بیان کرد: گاهی صدقه‌ای ۷۰ بلا را دفع می‌کند، رسول خدا فرمودند: خداوند یک بنده خود را فقط به صرف اینکه بوته خاری را از محل عبور مسلمان‌ها کنار گذاشته بود به بهشت برد و یا یک زن فقط به صرف اینکه یک گربه را زندانی کرده بود و گربه از شدت گرسنگی علف روی زمین را می‌خورد به جهنم وارد شد.

ملت ما مقصر و مجرم را به خوبی تشخیص می‌دهد

نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه‌ها اظهار کرد: دولت آمریکا و اروپایی‌ها می‌خواهند توپ را به زمین ایران بیاندازند و در یک جنگ روانی ناجوانمردانه ایران را مقصر جلوه دهند و افکار عمومی ملت ایران را تسخیر کنند.

آیت الله عاملی بیان کرد: چهل سال است که ملت ما مجرم اصلی را شناخته و مثل ماه شب چهارده برای ملت ما آشکار است که آمریکا برای اولین بار پیمان را شکسته و یک سند رسمی را زیر پا گذاشته و اروپا را نیز با تهدید با خود همراه کرده است.

وی به رفتارهای دوگانه دولت آمریکا و اروپا اشاره کرد و افزود: کسی که به امضای خود حرمت قائل نیست، دولتی که به امضا جامعه جهانی حرمت قائل نیست، سیستمی که به امضا شورای امنیت سازمان ملل حرمت قائل نیست، نباید بدون تضمین با او وارد معامله شد.

خطیب جمعه اردبیل بیان کرد: ایران اعلام کرده که آماده مذاکره با آمریکا در قالب ۱+۵ است اما به شرطی که آمریکا به شروط برجام برگردد، همین اعلام، حجت را بر اهل دنیا تمام می‌کند که ایران اهل مذاکره است اما آنها امتیاز می‌خواهند نه مذاکره و امتیازاتی که آنها می‌خواهند امتیازاتی است که لازمه آن حذف شدن ایران از صفحه روزگار است.

وی به ۱۲ شرط پمپئو، وزیر سابق امور خارجه آمریکا اشاره کرد و گفت: بند اصلی این امتیازات، تحویل دادن کل صنعت موشکی و هسته‌ای به آمریکاست تا بعد از آن با ما همان کاری را بکنند که با قذافی بعد از تحویل صنعت هسته‌ای لیبی کردند. به حدی که الان هم لیبی نتوانسته از جنگ و کشتار، ویرانی و ذلت و اسارت رها شود.

آیت الله عاملی اظهار کرد: بعد از اینکه قذافی تأسیسات هسته‌ای خود را تحویل داد جنگ شروع شد، زیرساخت‌ها از بین رفت و حالا این کشور محل تاخت و تاز نیروهای نیابتی و نیروهای اصلی چند کشور خارجی است.

وی بیان کرد: یک رکن بزرگ جنگ روانی این است که در مناقشات بین المللی جای مقصر و محق را عوض کنند، در برجام، آمریکا و اروپا به تعهدات خود ذره‌ای عمل نکردند و سه سال سخت‌ترین و شدیدترین فشار اقتصادی و تحریم ویرانگر را به ایران تحمیل کردند اما دستگاه رسانه‌ای غرب تماماً تبلیغ می‌کند که ایران مقصر است و زمان علیه ایران تمام می‌شود و اگر ایران پای مذاکره نیاید، آینده اش جنگ و شورای امنیت است.

آمریکا با تفکرات غیرانسانی هویت انسانی خود را از دست داده است

امام جمعه اردبیل گفت: کشمکشی که فعلاً میان ایران و آمریکا درست شده ملت ما می‌خواهد بداند مقصر چه کسی است؟ باز شدن گره‌های ذهنی برای ما بسیار مهم است و تمام دستگاه‌های مربوط باید در این باب فعال باشند، دشمن با تمام توان رسانه‌ای به میدان آمده تا تقصیر را گردن ایران بیاندازد.

آیت الله عاملی با اشاره به ۲ موضوع در این زمینه گفت: اول اینکه هرکس از توافق خارج شده او باید به توافق برگردد و به تعهدات خود عمل کند، دوم اینکه اگر برنگشتید، زور گفتید و گردن کلفتی کردید و گفتید ایران باید برگردد در آن صورت تنها چیزی که ایران از آمریکا می‌خواهد ضمانت برای عدم تکرار اقدامات ترامپ است، این ضمانت فقط با یک چیز محقق می‌شود و آن عبارت است از برداشتن تحریم‌ها تا معلوم شود قصد غدر و مکر ندارند.

امام جمعه اردبیل خاطرنشان کرد: وقتی بانک مرکزی را تحریم و ما را از خرید دارو برای بیماران صعب العلاج محروم کرده اید این بزرگترین دلیل است که شما قصد اصلاح ندارید بلکه قصد شما باز این است که در این معامله همه چیز بگیرید و هیچ چیز ندهید.

وی ادامه داد: آنها می‌خواهند ایران را در این مذاکره در موضع انفعال و احتیاج قرار دهند چون می‌گویند بعد از بازگشت ایران ما باید راستی آزمایی کنیم یعنی ماه‌ها و بلکه سال‌ها ایران باید به دست آمریکا نگاه کند که هر وقت عشق آمریکا کشید و صلاح دانست بگوید برگشت ایران راست یا دروغ است.

آیت الله عاملی تصریح کرد: بازگشت به برجام بدون برداشته شدن تحریم افتادن در یک چاه و تله بزرگ است و عاقل از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود.

خطیب جمعه اردبیل تصریح کرد: کسانی که الان بایدن را نمی‌گذارند به وظیفه رسمی و امضا شده خود که عمل به برجام است برگردد قطعاً در دوران راستی آزمایی هم نخواهند گذاشت برگردد.

نماینده استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری گفت: مشکل اصلی هم اطرافیان بایدن اعم از دموکرات‌ها و جمهوری خواهان است، ۴۰ جمهوری خواه از وی خواسته اند نگذارد تحریم بشکند یعنی خواسته اند بیماران صعب العلاج همه از نبود دارو بمیرند، اینها با این تفکر هویت انسانی خود را از دست داده اند./مهر

کد خبر : 17812

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس