چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: جمعه 5 مارس 2021 | 18:22 ب.ظ
فرماندار اردبیل:

توسعه فضای سبز در احداث آپارتمان‌ها مغفول مانده است

توسعه فضای سبز در احداث آپارتمان‌ها مغفول مانده است اردبیل- فرماندار اردبیل گفت: توسعه فضای سبز در احداث آپارتمان‌ها و ساخت و سازهای شهری مغفول مانده است.

 امامی یگانه پیش از ظهر پنجشنبه در آئین روز درختکاری و افتتاح پروژه‌های فضای سبز شهرداری اردبیل اظهار کرد: در سال‌های اخیر در حوزه فضای سبز با یک نگاه متفاوت و اقدامات مناسب در سطح شهر اردبیل روبه‌رو هستیم که نسبت به گذشته تغییرات ملموس و عینی است.

وی تصریح کرد: به رغم همه این تلاش‌ها سرانه فضای سبز در شهر اردبیل پایین‌تر از میانگین کشوری است و باید همه با احساس مسئولیت پای کار حاضر شوند تا با نقش‌آفرینی پررنگ مردم توسعه پایدار و همه‌جانبه فضای سبز اتفاق بیفتد.

فرماندار اردبیل گفت: افزایش ۶۰ درصدی اعتبارات و اهتمام شهرداری برای توسعه فضای سبز تنها جوابگو نخواهد بود و با توجه به گستردگی شهر اردبیل شایسته است سایر دستگاه‌ها و نهادها و حتی تشکل‌های مردم نهاد در این بخش ورود پیدا کنند.

امامی یگانه ضرورت احداث کمربند سبز را در شهر اردبیل یادآور شد و افزود: در قانون هوای پاک به این موضوع تاکید شده و ما امیدواریم با نگاه کارشناسی و توجه به الزامات قانونی در اجرای کمربند سبز، اهتمام فراگیری را در شهر اردبیل شاهد باشیم.

وی به ضرورت توجه بیشتر در ساخت و سازها به امر توسعه فضای سبز اشاره کرد و ادامه داد: در ساخت و سازها به ویژه زندگی آپارتمان‌نشینی توسعه فضای سبز مغفول مانده در حالی که باید ۱۵ درصد فضای آزاد به این موضوع اختصاص پیدا کند تا در مدل ساخت و سازها شرایط ایده‌آلی را شاهد باشیم.

امامی یگانه از نظام مهندسی و شهرداری خواست تا این قوانین را به دقت اجرا کرده و تنفس‌گاه شهری را در ساخت و سازها ایجاد کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: عدم تغییر کاربری فضای سبز در اولویت توجه و تأکیدات مسئولان استانی و کشوری است و هیچکس حق ندارد نسبت به کاربری فضای سبز اقدام کند.

امامی یگانه اضافه کرد: در طرح تفصیلی شهر جانمایی جدید برای توسعه پارک و فضای سبز کار سختی است اما بهتر است با مشارکت همه دستگاه‌ها و ارائه بسته‌های تشویقی خود مردم را ترغیب به این امر بکنیم.

آغاز تولید هفت میلیون صنوبر در هفته منابع طبیعی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت و جایگاه درخت و درختکاری در مناطق مختلف اظهار کرد: غفلت و بی‌توجهی به منابع طبیعی و قطع درختان جز آسیب برای بشریت نتیجه‌ای به همراه نداشته است.

شهامت هدایت تصریح کرد: اگر امروز در جهان با تغییرات اقلیمی، کمبود آب و بسیاری از بلاهای قهری و طبیعی روبه‌رو هستیم نتیجه آن تخریب طبیعت توسط بشر است در حالی که خداوند متعال با نظم و انضباط جهان را خلق کرده و این انسان‌ها هستند که نظم آفرینش را بر هم می‌زنند.

وی گفت: استان اردبیل جز استان‌های موفق در مهار قطع درختان به خاطر توسعه مبلمان شهری است که از این بابت از شهرداری اردبیل قدردانی می‌کنیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل افزود: از امروز برنامه‌های هفته منابع طبیعی و درختکاری شروع می‌شود که با توزیع سه میلیون نهال رایگان در سطح استان تلاش خواهیم کرد تا نهضت بزرگ سبز در این استان اتفاق بیفتد.

هدایت در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: از روز دوشنبه به صورت نمادین آئین تولید و توزیع هفت میلیون صنوبر در ایستگاه مغان شروع می‌شود و امیدواریم در طول سال ۱۴۰۰ بتوانیم به کاشت صنوبر در سطح استان اقدام کنیم.

وی از اختصاص ۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه طرح‌های آبخیزداری در استان خبر داد و اضافه کرد: ۱۹۰ بند آبخیزداری در سطح استان اجرایی شده و همچنان تلاش بر توسعه فعالیت‌ها در این بخش است.

در این مراسم در کنار تجلیل از فعالان حوزه فضای سبز و درختکاری، به صورت نمادین از طرح درختکاری در آرامستان‌های اردبیل و همچنین المان شهید زن در اردبیل رونمایی شد./مهر

کد خبر : 17809

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس