چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: جمعه 5 مارس 2021 | 18:01 ب.ظ

انسجام، تعامل و اتحاد اصلی ترین رمز برگزاری انتخابات پرشور و قانونمند است

انسجام، تعامل و اتحاد اصلی ترین رمز برگزاری انتخابات پرشور و قانونمند است اولین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی استان با حضور رئیس کل دادگستری استان ، دادستان مرکز استان و مسئولان متولی برگزاری انتخابات و ارتباط ویدئو کنفرانس با دادستان ها و روسای حوزه های قضایی تابعه استان در محل دادگستری استان برگزار شد.

ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان در ابتدای این نشست با تبیین و تشریح اهمیت انتخابات اظهار داشت: انتخابات بارزترین نماد مردم سالاری دینی و مشارکت مردم در تعیین سرنوشت سیاسی کشور است که الحمدالله در میهن اسلامی ایران در سایه مجاهدت ها، ایثارگری ها و از جان گذشتگی های بیشمار بدست آمده است. لذا صیانت و حفاظت از این دستاورد ارزشمند انقلاب فقط در سایه اتحاد، همدلی و انسجام همه مردم و تمامی دستگاه ها ونهادها محقق شده است.

وی در ادامه با اشاره به تجربه موفق استان در برگزاری انتخابات پرشور و قانومند در استان گفت: برای برگزاری انتخابات پیش رو اقدامات لازم بر اساس تقویم انتخاباتی از سوی ناظرین و مجریان انتخاباتی صورت گرفته تا این بار هم شاهد برگزاری انتخابات سالم در استان باشیم.

برگزاری مرتب و منظم جلسات ستاد به منظور ایجاد تعامل و هماهنگی های بیشتر، تقویت اقدامات پیش بینی و پیشگیری از جرائم انتخاباتی و برخورد قاطع با هر گونه اخلال در برگزاری انتخابات سالم و رصد و پایش فضای مجازی و حضور میدانی مسئولین قضایی و انتظامی به همراه ناظرین انتخاباتی از دیگر تاکیدات رئیس کل دادگستری استان بود.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه به تشریح بخشنامه رئیس محترم قوه قضائیه در خصوص وظایف و نحوه تشکیل ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی اشاره کرد و افزود: پایش و رصد مداوم و مستمر اقدامات و فعالیت های انتخاباتی و اتخاذ تدابیر و تمهیدات پیشگیرانه با هدف پیشگیری از جرائم انتخاباتی، ایجاد هناهنگی بین دستگاه ها نهادهای عضو ستاد، انعکاس فوری شرح وقایع و جرایم انتخاباتی برای اتخاذ سریع تر تصمیمات مقابله ای با جرائم انتخاباتی و اطلاع رسانی و تشریح و توضیح مفاد قانون جرائم انتخاباتی از طریق رسانه های جمعی با هدف ارتقاء آگاهی های عمومی به منظور کاهش و پیشگیری از بروز انتخاباتی از مهمترین وظایف ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی است.

سید عبدالله طباطبایی دادستان مرکز استان نیز در این جلسه از اختصاص شعب ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی به منظور برخورد با متخلفان در کمترین زمان ممکن در مراجع قضایی خبر داد.

کد خبر : 17800

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس