چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه 3 مارس 2021 | 20:55 ب.ظ
استاندار اردبیل:

میزان بیکاری در چهار شهرستان استان اردبیل به صفر رسید

میزان بیکاری در چهار شهرستان استان اردبیل به صفر رسید اردبیل – استاندار اردبیل گفت: میزان بیکاری در چهار شهرستان نیر، کوثر، بیله سوار و گرمی تقریبا به صفر رسیده و فرمانداران باید برای شناسایی نیروی کار جدید فراخوان بزنند.

اکبر بهنام جو در جلسه شورای اشتغال استان اردبیل با بیان اینکه کارخانه‌های بزرگ دارای ظرفیت اشتغال زایی بیشتر در نیمه اول سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسند، اظهار کرد: چند مورد از واحدهای تولیدی و صنعتی دارای ظرفیت اشتغال زایی بیشتر در حال حاضر پیشرفت فیزیکی مناسبی دارند که برخی به صورت کامل و برخی نیز فاز به فاز افتتاح می‌شوند.

وی با بیان اینکه واحدهای بزرگ و سردخانه‌ها تا شهریور ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسند، گفت: کارخانه‌های پتروشیمی، نساجی، سردخانه‌ها با ظرفیت ۴۰۰ هزار تن، واحدهای تولیدی و صنعتی، پایاب سدها، تکمیل گلخانه‌ها و پهنه‌های معدنی در شهرستان‌ها ظرفیت اشتغال زایی خوبی دارند.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه اردبیل در صدور پروانه بهره برداری رتبه اول را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: باید تمام واحدهای در دست اجرا با قابلیت اشتغال زایی مناسب احصا و متناسب با حرفه و رشته تحصیلی از افراد بومی استفاده شود.

وی با بیان اینکه طبق راست آزمایی و پیگیری ستاد اشتغال استانداری میزان بیکاری در چهار شهرستان استان کاهش یافته است، گفت: در شهرستان‌های نیر، کوثر، بیله سوار و گرمی تعداد متقاضیان کار تقریباً به صفر رسیده و فرمانداران باید جهت شناسایی نیروی کار جدید فراخوان بزنند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: در دیگر شهرستان‌ها نیز تعهد فرمانداران برای اشتغال سال ۱۳۹۹ قابل قبول بوده و با راه اندازی واحدهای در دست اجرا جهش مناسبی برای جذب نیرو خواهند داشت.

۳۶ هزار نفر بیمه شده صنعت فرش بافی در اردبیل

وی در ادامه از بیمه شدن حدود ۳۶ هزار نفر در صنعت فرش خبر داد و افزود: در صنعت فرش بافی کارگاه‌های زیادی در مرکز استان و شهرستان‌ها ایجاد شده بطوری که در حال حاضر نزدیک ۳۶ هزار نفر در این صنعت بیمه شده وجود دارد.

بهنام جو همچنین از جذب حدود ۱۰۰۰ نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران در بخش خصوصی خبر داد و گفت: ایران اسلامی مدیون خون شهدا و جانفشانی‌های ایثارگران است و خدمت به خانواده این عزیزان وظیفه همه مسؤولان است.

۱۱۱ نفر از خانواده‌های شهدا و جانبازان به استخدام دولت در می آیند

وی گفت: همه فرزندان و خانواده‌های درجه اول شهدا و ایثارگران به تفکیک تخصص و مدرک تحصیلی احصا شده و با هماهنگی فرمانداران هر یک از بخش‌های خصوصی می‌توانند متناسب با حرفه خود از این لیست‌ها استفاده کنند.

استاندار اردبیل در رابطه با طرح ملی مسکن نیز گفت: زمین مورد نیاز طرح اقدام ملی مسکن خانواده‌های شهدا و ایثارگران با پیگیری‌هایی که از طریق استانداری صورت گرفت، وزیر راه و شهرسازی قول مساعد برای احداث واحدهای مورد نیاز در شهرستان‌ها را صادر کرد.

وی تصریح کرد: طبق بخشنامه، ۱۱۱ نفر از فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد به استخدام ادارات دولتی در می آیند./مهر

کد خبر : 17778

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس