چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه 3 مارس 2021 | 15:03 ب.ظ
استاندار اردبیل:

واحدهای بزرگ اشتغال‌زا در اردبیل سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسند

واحدهای بزرگ اشتغال‌زا در اردبیل سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسند استاندار اردبیل گفت: چندین کارخانه‌ بزرگ با ظرفیت اشتغال‌زایی قابل توجه در استان مراحل پایانی کار را می‌گذرانند و در نیمه اول سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهند رسید.

اکبر بهنامجو در جلسه شورای اشتغال استان اردبیل اظهارکرد: کارخانه‌های پتروشیمی، نساجی، سردخانه‌ها با ظرفیت ۴۰۰هزار تن، فاز جدید کارخانه اشجع باتری، فاز دوم کارخانه کامیون سازی حدید مبتکران، کارخانه کریستال، پایاب سدها، تکمیل گلخانه‌ها و پهنه‌های معدنی از جمله طرح‌های تولیدی هستند که دارای ظرفیت اشتغال خوبی بوده و در ماه‌های ابتدایی سال آینده بهره‌برداری خواهند شد.

وی  با اشاره به اینکه استان اردبیل در صدور پروانه بهره‌برداری رتبه اول شوری را به خود اختصاص داده است، افزود: باید تمام واحدهای در دست اجرا با قابلیت اشتغال‌زایی مناسب احصا و متناسب با حرفه و رشته تحصیلی از افراد بومی استفاده شود.

بنامجو با بیان اینکه طبق راست‌آزمایی و پیگیری ستاد اشتغال استانداری میزان بیکاری در چهار شهرستان استان کاهش یافته است، گفت: در شهرستان‌های نیر، کوثر، بیله‌سوار و گرمی تعداد متقاضیان کار تقریبا به صفر رسیده و فرمانداران باید جهت شناسایی نیروی کار جدید فراخوان بزنند.

استاندار اردبیل تشریح کرد: در دیگر شهرستان‌ها نیز تعهد فرمانداران برای اشتغال سال ۱۳۹۹ قابل قبول بوده و با راه‌اندازی واحدهای در دست اجرا جهش مناسبی برای جذب نیرو خواهند داشت.

وی در ادامه از بیمه شدن حدود۳۶ هزار نفر در صنعت فرش خبر داد و افزود: در صنعت فرش بافی کارگاه‌های زیادی در مرکز استان و شهرستان ها ایجاد شده بطوری که در حال حاضر نزدیک ۳۶ هزار نفر در این صنعت بیمه شده وجود دارد.

بهنامجو همچنین از جذب حدود ۱۰۰۰ نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران در بخش خصوصی خبرداد و گفت: ایران اسلامی مدیون خون شهدا و جانفشانی‌های ایثارگران است و خدمت به خانواده این عزیزان وظیفه همه مسئولان است./ایرنا

کد خبر : 17766

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس