چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه 3 مارس 2021 | 10:22 ق.ظ
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل:

دوربین‌های کنترل سرعت در جاده‌های اردبیل افزایش می‌یابد

دوربین‌های کنترل سرعت در جاده‌های اردبیل افزایش می‌یابد معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل از افزایش دوربین‌های ثبت سرعت در جاده‌های این استان خبر داد.

فرزاد قلندری روز سه‌شنبه  در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان اردبیل بیان کرد: امسال کاهش ۱۰ درصدی تصادفات با محوریت کنترل سرعت  هدف‌گذاری شده و در این راستا سرعت خودروها از طریق دوربین ها در حال رصد است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۲۹ دوربین ثبت سرعت در جاده‌های استان فعال است که ۱۹ دوربین دیگر به این دوربین‌ها افزوده می‌شود.

معاون استاندار اردبیل اظهارکرد: با ثبت سرعت به صورت متوسط با استفاده از این دوربین‌ها کاهش چشمگیری در وقوع تصادفات شاهد خواهیم بود.

قلندری با اشاره به روز ۱۴ اسفندماه روز رانندگی بدون حادثه افزود: در این روز دوربین‌ها در جاده‌ها سرعت رانندگان را ثبت  و ترددها را کنترل می‌کنند.

وی با بیان اینکه هنوز تصمیمی در خصوص انجام سفرهای نوروزی در ستاد ملی کرونا اتخاذ نشده است، افزود: در این زمینه تابع تصمیم ستاد کرونا هستیم و با فرض دایر بودن سفرها تدابیر لازم اتخاذ شده است.

قلندری به اخذ مجوز برای احداث پایگاه‌های راهداری و امدادی  بین‌شهری خواستار انتخاب سه محل با در نظر گرفتن پراکندگی پایگاه‌ها جهت شروع عملیات اجرایی در سال آینده شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل نیز در این جلسه از برنامه‌ریزی برای تجهیز جاده‌ها با هدف کاهش تصادفات خبر داد.

کلیم‌الله وثوقی افزود: بیشترین علت وقوع تصادفات سرعت و سبقت غیرمجاز بوده و در این خصوص سیستم هوشمند کنترل سرعت با نصب دوربین‌های ثبت سرعت و تخلفات در جاده‌ها فعال است.

وی بیان کرد: ۹۰ درصد دوربین‌ها در جاده‌های استان فعال هستند و دوربین‌هایی هم که در سال‌های قبل از رده خارج شده بود ،در حال تعمیر و فعال سازی است.

وثوقی اضافه کرد: از ۴۲ دوربین ثبت سرعت در جاده‌ها ۲۹ مورد فعال و ۱۳ مورد نیز در حال تعمیر است که ۶ مورد آن تا پایان سال به تعداد دوربین‌های فعال افزوده می‌شود./ایرنا

کد خبر : 17761

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس