چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه 3 مارس 2021 | 10:18 ق.ظ
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل:

۸۰۰ تن میوه شب عید در استان اردبیل توزیع می‌شود

۸۰۰ تن میوه شب عید در استان اردبیل توزیع می‌شود رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: توزیع ۸۰۰ تن سیب و پرتقال با کیفیت در مناطق مختلف این استان، ویژه نوروز ۱۴۰۰، از ۲۵ اسفندماه آغاز می‌شود.

رامین صادقی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: خرید و ذخیره‌سازی میوه شب عید در استان اردبیل از چند ماه پیش با همکاری سازمان جهاد کشاورزی آغاز و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی نسبت به بسته‌بندی با کیفیت مناسب اقدام شده است.

وی بیان کرد: ۳۰۰ تن سیب قرمز از باغات مشگین‌شهر و ۵۰۰ تن پرتقال از استان مازندران خریداری شده است و با قیمت مصوب به مردم ارایه خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اضافه کرد: مردم می‌توانند بدون نگرانی از ۲۵ اسفندماه با حضور در ایستگاه‌ها و میادین مختلف توزیع میوه شب عید، نسبت به خرید اقدام کنند و انتظار می‌رود با توجه به شرایط حساس ناشی از شیوع کرونا، با این اقدام صف‌های طولانی شکل نگیرد.

وی در مورد قیمت مصوب سیب و پرتقال شب عید گفت: هنوز قیمت این محصولات نهایی نشده است اما در نشست هفته آینده ستاد تنظیم بازار استان اردبیل در این زمینه تصمیم‌گیری و در موعد مقرر توزیع این اقلام آغاز می‌شود.

صادقی اظهار کرد: در حال حاضر کنترل و نظارت بر بازار در قالب ۸۰ گروه تلفیقی با سایر دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل در حال انجام است و تا ۱۵ فروردین سال آینده نیز تداوم خواهد داشت.

وی تاکید کرد: صنوف مجاز هستند درصد قانونی و سود متعارف را برای فروش محصولات خود در نظر بگیرند و خارج از این قاعده، هرگونه گران‌فروشی پیامدهای ناگواری را برای اصناف به همراه خواهد داشت و با تشکیل پرونده حتی به پلمب واحد صنفی منجر خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در ادامه از اصناف و کسبه خواست تا در این روزهای پرترافیک خرید و فروش، ضمن خودداری از هرگونه گران‌فروشی و دریافت سود غیرمتعارف، برچسب قیمت‌ها را روی محصولات نصب کنند.

وی با رد شایعه تعطیلی بازار از ۱۵ اسفندماه تصریح کرد: با توجه به شرایط زرد و آبی کرونا در مناطق مختلف استان اردبیل، به هیچ وجه قرار نیست بازار و واحدهای صنفی تعطیل شود اما انتظار می‌رود با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، کمترین آسیب را در این ایام از فعالیت اصناف شاهد باشیم.

صادقی یادآور شد: بهترین راه در کنترل بازار و همچنین ارایه گزارش‌های مردمی از تخلف‌های واحدهای صنفی سامانه ۱۲۴ است که مردم در هر ساعت از شبانه‌روز می‌توانند شکایت خود را به منظور بررسی از سوی بازرسان ثبت کنند.

بیش از ۴۲ هزار واحد صنفی مجاز دارای پروانه کسب در بخش کسب و کار استان اردبیل فعالیت دارند./ایرنا

کد خبر : 17758

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس