چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه 3 مارس 2021 | 02:57 ق.ظ
رئیس ستاد انتخابات اردبیل خبر داد؛

رقابت برای ۱۶۵ کرسی پارلمان محلی در اردبیل

رقابت برای ۱۶۵ کرسی پارلمان محلی در اردبیل اردبیل- رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر برای راهیابی ۱۶۵ نفر به پارلمان محلی در استان اردبیل نیز برگزار می‌شود.

بهروز ندائی ، اظهار کرد: از ۲۰ اسفند ثبت‌نام داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر در استان اردبیل آغاز می‌شود تا فضای انتخاباتی را در سال آینده شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: قرار است در ۳۱ شهر استان انتخابات شوراهای شهر برگزار شود که تنها در شهر اردبیل اهالی برای انتخاب ۱۱ عضو اصلی، در پارس‌آباد و مشگین‌شهر برای انتخاب هفت عضو اصلی و در ۲۸ شهر دیگر استان برای انتخاب پنج عضو اصلی پای صندوق‌های رأی حاضر خواهند شد.

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: در مجموع از بین کاندیداها و داوطلبانی که ثبت‌نام می‌کنند، ۱۶۵ نفر به عنوان عضو اصلی و ۱۰۱ نفر به عنوان عضو علی‌البدل راهی پارلمان محلی در شهرهای استان خواهند شد.

ندائی افزود: ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا همزمان با ریاست جمهوری ۲۸ خرداد سال آینده برگزار خواهد شد تا با رأی مردم منتخبان بر کرسی‌های پارلمان محلی تکیه بزنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: از روز چهارشنبه ۲۰ اسفند ثبت‌نام داوطلبان شوراهای شهر از ساعت هشت صبح آغاز خواهد شد که داوطلبان به چهار طریق می‌توانند ثبت‌نام خود را انجام دهند.

ندائی اضافه کرد: داوطلبان یا با مراجعه مستقیم به فرمانداری‌ها و با ارائه مدارک مراحل ثبت‌نام را انجام می‌دهند و یا با مراجعه به اپلیکیشن موجود در موبایل‌ها که توسط وزارت کشور طراحی شده، می‌توانند مراحل ثبت‌نام را انجام داده و تأییدیه نهایی را از فرمانداری‌ها دریافت کنند.

وی بیان کرد: عده‌ای نیز از طریق سیستم رایانه خود می‌توانند ثبت‌نام را انجام داده و کد رهگیری دریافت کنند.

ندائی طریق چهارم را ثبت‌نام از طریق مراجعه به دفاتر پیشخوان اعلام کرد و ادامه داد: با دریافت کد رهگیری مراحل نهایی تأیید ثبت‌نام در فرمانداری‌ها به انجام خواهد رسید.

وی در ادامه اظهار کرد: فرمانداری‌های استان از هشت صبح ۲۰ اسفند تا ساعت ۱۸ عصر روز سه‌شنبه ۲۶ اسفند برای ثبت‌نام داوطلبان شوراهای شهر آماده ارائه خدمات هستند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل تصریح کرد: ثبت‌نام کاندیداهای شوراهای روستا نیز از ۱۶ فروردین سال آینده شروع خواهد شد که داوطلبان با ارائه مدارک می‌توانند مراحل ثبت‌نام خود را انجام دهند.

ندائی ضرورت ارائه گواهی عدم سو پیشینه را به عنوان الزامات ثبت‌نام یادآور شد و گفت: در یک هفته باقی‌مانده برای ثبت‌نام داوطلبان در شوراهای شهر، فرصت مهیاست تا داوطلبان بتوانند برگه و گواهی عدم سو پیشینه را دریافت کرده و در هنگام ثبت‌نام ارائه کنند.

وی افزود: مدارک دیگر مورد نیاز اصل شناسنامه، پایان خدمت، یک قطعه عکس سه در چهار و همچنین اصل مدرک تحصیلی برای انتخابات شوراهای روستا حداقل مدرک فوق دیپلم و شوراهای شهر حداقل مدرک تحصیلی لیسانس می‌باشد.

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل خاطر نشان کرد: امیدواریم داوطلبان به تدریج با مراجعه و یا از طریق فضای فراهم شده الکترونیکی نسبت به ثبت‌نام اقدام کرده و مشکلی در این زمینه نداشته باشند./مهر

کد خبر : 17755

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس