چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه 3 مارس 2021 | 02:54 ق.ظ
رئیس کل دادگستری اردبیل:

وکالت هنر دفاع از حق و قانون است/فعالیت بیش از ۶۰۰ وکیل در اردبیل

وکالت هنر دفاع از حق و قانون است/فعالیت بیش از ۶۰۰ وکیل در اردبیل اردبیل – رئیس کل دادگستری استان اردبیل با بیان اینکه وکالت هنر دفاع از حق و قانون است، گفت: حق طلبی و عدالت محوری و حرکت بر مدار قانون مهمترین و اساسی‌ترین رکن در وکالت است.

ناصر عتباتی در مراسم تحلیف کارآموزان وکلا در اردبیل اظهار کرد: حق‌طلبی و عدالت محوری مهمترین رکن در وکالت است که وکلا باید آن را سرلوحه امور خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه وکالت هنر دفاع از حق و قانون است، افزود: حق طلبی و عدالت محوری و حرکت بر مدار قانون مهمترین و اساسی‌ترین رکن در وکالت است و وکلا باید در رسالت خود دقت، هوشیاری، عدالت محوری را مبنای کار خود قرار دهند و ارزش قلم‌خود را حفظ کنند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل اجرای صحیح قانون را در گرو تعهد، تخصص و همکاری قضات و وکلا عنوان کرد و گفت: استفاده از ظرفیت و تجارب پیشکسوتان با رویکرد تلاش برای مصالحه در پرونده‌ها باید در اولویت کاری وکلا قرار بگیرد.

عتباتی از تعامل و همکاری مناسب دادگستری استان اردبیل و کانون وکلا خبر داد و افزود: این تعامل در راستای تسهیل خدمات رسانی به مردم بسیار ضروری است و موجب صدور آرا صحیح بدون ضایع شدن حقوق طرفین دعوی می‌شود.

رئیس کانون وکلای استان اردبیل نیز در این مراسم با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۶۰۰ وکیل در استان فعالیت می‌کنند، افزود: امروز نیز ۳۳ کارآموز سوگند نامه یاد کرده و وارد رسالت خطیر و ارزشمند وکالت می‌شوند.

رضا زرعی با بیان اینکه سرنوشت نهاد وکالت برای ما بسیار حائز اهمیت است، اظهار کرد: کارآموزانی که با ادای سوگند به شغل وکالت نائل می‌شوند همواره باید به سوگند نامه خود پایبند بوده و همواره در کنار مردم قرار گیرند و مردم را به حقوق خود آشنا کنند./مهر

کد خبر : 17752

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس