چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: دوشنبه 1 مارس 2021 | 23:31 ب.ظ

برگزیدگان هنرواره حبیب در استان اردبیل معرفی شدند

برگزیدگان هنرواره حبیب در استان اردبیل معرفی شدند برگزیدگان ۲ بخش داستان کوتاه و شعر دومین “هنرواره حبیب” در استان اردبیل روز دوشنبه طی آیینی معرفی و تجلیل شدند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل در آیین اختتامیه این هنرواره گفت: امسال دومین هنرواره حبیب در چهار بخش داستان کوتاه، شعر، نواهای حماسی و پوستر در این استان برگزار شد.

علی واحد با بیان اینکه این هنرواره به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و نام سردار شهید قاسم سلیمانی برگزار شد افزود: انعکاس و انتقال میراث گرانسنگ هشت سال دفاع مقدس از جمله اهداف برگزاری این هنرواره است.

وی دفاع مقدس، ولایت‌مداری و تداوم و حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، دفاع بین‌المللی اسلامی، دفاع مقدس و جنگ نرم و دفاع مقدس امتداد خط سرخ عاشورا را از جمله موضوعات این هنرواره و ۴۰ سال تداوم پایداری و سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی سرباز جان بر کف اسلام و ولایت را از موضوعات دارای اولویت این هنرواره عنوان کرد.

او با اشاره به اینکه در بخش داستان کوتاه ۷۰ نویسنده از نقاط مختلف استان در مجموع ۱۴۸ اثر به دبیرخانه این هنرواره ارسال کرده بودند، بیان کرد: در بخش شعر نیز ۶۷ شاعر در مجموع ۱۲۰ اثر به دبیرخانه این هنرواره ارسال کردند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل اضافه کرد: هیات داوران بعد از بررسی آثار ارسالی در نهایت در هر بخش پنج اثر را انتخاب و به عنوان برگزیده معرفی کردند که امروز از آنها با اهدای لوحی تجلیل خواهد شد.

واحد با اشاره به راهیابی ۲ اثر از استان اردبیل به بخش ملی این هنرواره ادامه داد: در بخش داستان کوتاه یک اثر و در بخش شعر هم یک اثر از استان اردبیل در تهران با حضور مسئولان کشور تا پایان امسال تجلیل خواهند شد.

وی گفت: نفرات برتر و برگزیدگان بخش‌های موسیقی حماسی و پوستر این هنرواره نیز در آینده نزدیک و در مناسبت‌های مختلف معرفی و تجلیل خواهند شد.

به گزارش ایرنا، در بخش داستان کوتاه ترکی: خدیجه سلمانی با اثر “قره گئوز” از اردبیل و فاطمه عزتی با اثر “بیرنجی زیارت” از خلخال و در بخش داستان کوتاه فارسی: لیلا خلیفه سقا با اثر “خدا هوای ماهی‌ها را دارد” از اردبیل و توران قربانی صادق با اثر “ترس خورده” از اردبیل و در بخش کودک و نوجوان نیز محمدمهدی عیوضی با اثر “اویون اکبر” از اردبیل به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.

همچنین در بخش شعر: سعید اقبالی با اثر “بخش الفبای ایثار” از اردبیل، علی سعادتخانی با اثر “عجب عطر خوشی” از شهرستان نیر، الیاس شیرعلی زاده با اثر “بزرگ مرد کوچک” از خلخال، صابر قره داغلو با اثر “ماه بی سنگر” از اردبیل و محمد منافی با اثر “کودکان بی فردا” از خلخال به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.

در این آیین همچنین از پرستو محمدی با اثر”ترکش های رونده”، حافظعلی دلجو با اثر “انگشتر عباس”و مهدی توحیدی با اثر “امام را دعا کن” که در جشنواره خاطره نگاری فرزندان روح الله موفق به کسب عناوین برتر شده بودند با اهدای اوحی تجلیل شد.

خاطره‌گویی، پخش کلیپ حماسی و شعر خوانی و دکلمه‌خوانی از جمله دیگر قسمت‌های این آیین بود.  /ایرنا

کد خبر : 17730

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس