چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: دوشنبه 1 مارس 2021 | 22:19 ب.ظ
عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان:

اردبیل از نبود نظام جامع توسعه‌ای رنج می‌برد

اردبیل از نبود نظام جامع توسعه‌ای رنج می‌برد عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: شهر اردبیل به رغم پیشینه و قدمت تاریخی، فرهنگی و هویتی از نبود یک نظام جامع توسعه‌ای و برنامه‌ریزی مدون رنج می‌برد.

کاظم صدشکر در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: در ادوار مختلف شورای شهر این موضوع به عنوان راهبرد توسعه پایدار شهری مغفول مانده و بیشتر توجه و تمرکز بر نظام برنامه‌ریزی یک ساله و میان مدت استوار بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در مقایسه شهر اردبیل با سایر شهرهای همتراز به عینه عقب‌ماندگی‌های توسعه‌ای را شاهد هستیم که این فرآیند حتی در حوزه ساخت و ساز نابسامانی‌های بصری، اوضاع به هم ریخته ترافیک شهری و حتی رفت و روب و تنظیفات شهری نیز به چشم آمده و شرایط ناگواری را رقم زده است.

کارشناس ارشد مهندسی معماری گفت: در چنین شرایطی که شهر اردبیل در مسیر توسعه خود نیازمند برنامه‌ریزی بلندمدت و دوراندیشی مدیران و مسئولان شهری است، با تاکید بر اصل تعامل و همفکری می‌توان شرایط مطلوبی را فراهم کرد تا با گذر از اوضاع کنونی کهن‌شهر اردبیل را از جنبه‌های معماری، کالبدی، احداث بناهای فاخر و توجه به احیای بافت اصیل به شرایط ایده‌آلی رساند.

مهندس صدشکر تصریح کرد: پارلمان محلی به عنوان مغز متفکر توسعه شهری و برنامه‌ریزی علمی و تخصصی بیشترین تاثیر و نقش‌آفرینی را در این حوزه خواهد داشت و شایسته است در انتخابات پیش رو با فهم عمیق از شرایط موجود و جبران عقب‌ماندگی‌ها مردم به انتخابی دست بزنند تا با حضور متخصصان، برنامه‌ریزان و متفکران شهری بتوان ضرب‌آهنگ توسعه شهری را پرشتاب تر از همیشه به پیش برد.

کد خبر : 17715

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس