چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: دوشنبه 1 مارس 2021 | 14:01 ب.ظ
رئیس پلیس راهور اردبیل خبر داد؛

شماره‌گذاری بیش از ۶۱ هزار خودرو در اردبیل

شماره‌گذاری بیش از ۶۱ هزار خودرو در اردبیل اردبیل – رئیس پلیس راهور استان اردبیل گفت: در ۱۱ ماهه امسال بیش از ۶۱ هزار دستگاه خودرو در استان اردبیل شماره‌گذاری شده است.

سیدحجت فتاحی ، اظهار کرد: هر چند به دلیل شیوع کرونا فعالیت مراکز تعویض پلاک در شهرهای مختلف با نوبت‌دهی قبلی و همچنین برخی از محدودیت‌ها روبه‌رو بوده اما در مجموع همکاران ما در مراکز تعویض پلاک تلاش کردند تا به مراجعین خدمات رضایت‌بخشی را ارائه کنند که در این مدت شماره‌گذاری خودروها بیش از ۳۲ درصد در مقایسه با سال گذشته افزایش نشان می‌دهد.

وی از آغاز شماره‌گذاری ادوات کشاورزی به ویژه تراکتور و کمباین خبر داد و تصریح کرد: هر چند امسال این شماره‌گذاری در مرکز استان و برخی از شهرهای بزرگ انجام شده اما در نظر داریم در سال آینده با توجه به گستردگی ماشین‌آلات کشاورزی در شهرهای شمالی استان، در دهستان‌های بزرگ نیز این عملیات شماره‌گذاری را با همکاری دهیاری‌ها و بخشداری‌ها انجام دهیم تا از مراجعه به شهرهای اطراف روستاها جلوگیری شود.

رئیس پلیس راهور استان اردبیل گفت: با شماره‌گذاری خودروها و ادوات سنگین کشاورزی شرایط مناسبی را در شناسایی و همچنین کدگذاری این خودروها شاهد هستیم تا ارائه خدمات و همچنین اعمال جرایم برای برخی از تخلفات توسط رانندگان این خودروها به انجام برسد.

شماره گذاری خودرو با وقت قبلی انجام می‌شود

فتاحی به ایام پایانی سال و شلوغی مراکز تعویض پلاک اشاره کرد و افزود: همچنان در این مرکز ارائه خدمات با دریافت شماره قبلی و هماهنگی‌های لازم انجام می‌شود و امیدواریم شهروندان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خدمات مناسبی را دریافت کنند.

وی به ایام شلوغی بازار و افزایش تیم‌های تلفیقی پلیس راهور با یگان امداد در کنترل تردد ایمن مردم و کاهش بار ترافیکی خاطر نشان کرد: ما همچنان از شهروندان انتظار داریم تا از آوردن خودروهای شخصی به هسته مرکزی شهر به ویژه در هنگام عصر و شبانگاه جلوگیری کنند چرا که وجود خودروهای شخصی به قفل شدن ترافیک در هسته مرکزی شهر اردبیل و سایر شهرها منجر می‌شود.

رانندگان مراعات نکنند، اعمال محدودیت می‌کنیم

فتاحی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: اکیپ‌های پلیس راهور با استقرار و حضور در میادین و خیابان‌های پرترافیک سعی بر جلوگیری از راه‌بندان و همچنین افزایش بار ترافیکی در برخی از مسیرها دارند که در صورت تشدید این شرایط، ما مجبور خواهیم شد اعمال محدودیت را برای خودروهای شخصی در روزهای پایانی سال در نظر بگیریم.

وی بیان کرد: در ۱۱ ماهه امسال در معابر درون شهری استان اردبیل بیش از ۱۲ هزار راننده به دلیل رعایت نکردن سرعت مجاز و قانونی، جریمه شدند که در کنار آن اعمال جریمه برای رانندگانی که سبقت غیرمجاز و یا عبور از چراغ قرمز را داشتند به تعداد چهار هزار مورد به انجام رسیده است.

رئیس پلیس راهور استان اردبیل مهمترین تخلف رخ داده برای راکبان موتورسیکلت را نیز عدم استفاده از کلاه ایمنی و همچنین نبود پلاک برای موتورسیکلت‌ها اعلام کرد و گفت: با تشدید نظارت‌ها و کنترل‌ها در ایام پیش رو به ویژه ایام نوروز سعی خواهیم کرد تا از بروز حوادث ناگوار درون شهری جلوگیری کنیم./مهر

کد خبر : 17711

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس