چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: دوشنبه 1 مارس 2021 | 13:58 ب.ظ
مدیرکل منابع طبیعی اردبیل خبر داد؛

افتتاح ۱۶ پروژه آبخیزداری به مناسبت هفته منابع طبیعی در اردبیل

افتتاح ۱۶ پروژه آبخیزداری به مناسبت هفته منابع طبیعی در اردبیل اردبیل – مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: ۱۶ پروژه آبخیزداری به مناسبت هفته منابع طبیعی در استان افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

شهامت هدایت ، افتتاح ۱۶ پروژه آبخیزداری به مناسبت هفته منابع طبیعی در اردبیل خبر داد و اظهار کرد: این پروژه‌ها در سال جاری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در استان اردبیل اجرا شده و در هفته منابع طبیعی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی پروژه‌های آماده بهره برداری را شامل عملیات آبخیزداری و آبخوان داری عنوان کرد و افزود: این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر ۸۷ میلیارد و ۷۷۵ میلیون ریال و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به مرحله اجرا درآمده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل ادامه داد: این پروژه‌ها با هدف کنترل سیل و رسوب و تقویت پوشش گیاهی و اشتغالزایی در حوزه‌های آبخیز شهرستان‌های اردبیل، خلخال، مشگین شهر، گرمی، سرعین، کوثر، نیر، بیله سوار و اصلاندوز اجرا شده است.

هدایت از اشتغال زایی برای ۵۸۵ نفر از محل بهره برداری پروژه‌های آبخیزداری خبر داد و گفت: اجرای این پروژه‌ها علاوه بر کنترل سیل و رسوب و افزایش و توسعه پوشش گیاهی، موجب کاهش فرسایش خاک، کنترل هرزآب‌ها، کاهش سیل خیزی و بهره وری بهینه از نزولات آسمانی می‌شوند./مهر

کد خبر : 17708

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس