چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: یکشنبه 28 فوریه 2021 | 21:53 ب.ظ
معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی:

نرخ تورم در استان اردبیل برای خانوارهای شهری به ۳۲.۲ درصد رسید

نرخ تورم در استان اردبیل برای خانوارهای شهری به ۳۲.۲ درصد رسید معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: نرخ تورم ۱۲ ماه منتهی به بهمن ۱۳۹۹ برای خانوارهای شهری در کشور به ۳۴.۱ درصد و در این استان به ۳۲.۲ درصد رسید.

فریبرز دهقان روز یکشنبه  اظهار کرد: بهمن امسال عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور و استان اردبیل به ترتیب به ۲۹۲.۸ و ۲۹۰.۸ رسید که در کشور ۲.۵ درصد و در این استان ۲.۸ درصد افزایش نسبت به ماه گذشته نشان می‌دهد.

وی افزود: شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات برای کل خانوارهای کشور و استان اردبیل به ۳۷۸.۸ و ۳۷۰.۹ و شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات برای خانوارهای کشور به ۲۶۰.۶ و در این استان به ۲۴۳.۷ رسید.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل، درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال گذشته را در قالب تورم نقطه به نقطه برای خانوارهای کشور ۴۸.۲ و استان اردبیل ۵۳.۷ درصد اعلام کرد.

دهقان اضافه کرد: بهمن ماه عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری کشور به ۲۸۹.۵ و در استان اردبیل به ۲۸۲.۵ رسید که یک افزایش ۲.۴ و ۲.۶ درصدی را در کشور و استان اردبیل نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات برای خانوارهای شهری کشور ۲۵۹.۴ و در این استان به ۲۳۸.۶ رسید که درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال گذشته برای خانوارهای شهری در کشور و استان به ترتیب ۴۷.۲ و ۵۱.۲ است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل به آخرین شاخص قیمت در بین خانوارهای روستایی نیز اشاره کرد و گفت: بهمن امسال عدد شاخص کل برای خانوارهای روستایی کشور ۳۱۱.۲ و استان اردبیل به ۳۱۴.۳ رسید که در کشور و استان به ترتیب ۳.۳ و ۳.۱ درصد افزایش نسبت به ماه گذشته نشان می‌دهد.

دهقان شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات برای خانوارهای روستایی کشور و استان اردبیل را به ترتیب ۳۷۵.۸ و ۳۸۰.۵ اعلام کرد و افزود: شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات برای خانوارهای روستایی کشور و استان اردبیل به ۲۶۸.۷ و ۲۶۰.۷ رسید.

وی اضافه کرد: درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال گذشته برای خانوارهای روستایی کشور ۵۳.۶ و استان اردبیل ۶۰.۵ درصد بوده و نرخ تورم ۱۲ ماه منتهی به بهمن ۹۹ برای خانوارهای روستایی کشور و استان اردبیل به عدد یکسان ۳۵.۰ درصد رسیده است.

استان اردبیل با بیش از یک میلیون و ۲۴۸ هزار نفر جمعیت، شامل ۱۲ شهرستان است که از این میان ۴۴۸ هزار و ۵۵۴ نفر در یک هزار و ۵۵۵ روستا سکونت دارند./ایرنا

کد خبر : 17692

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس