چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: شنبه 27 فوریه 2021 | 20:27 ب.ظ
رئیس دانشگاه علوم پزشکی:

۶۴۰نفر امروز در اردبیل واکسن کرونا دریافت می‌کنند

۶۴۰نفر امروز در اردبیل واکسن کرونا دریافت می‌کنند رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان اردبیل گفت: از امروز ۶۴۰نفر این واکسن را دریافت می‌کنند.

شهرام حبیب‌زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: واکسینه‌کردن افراد بر ضد ویروس کرونا یکی از موارد حائز اهمیت و اساسی است که در این زمینه تمهیدات لازم به عمل آمده و به همین منظور از امروز ۶۴۰ نفر این واکسن را دریافت می‌کنند.

وی بیان کرد: رعایت همه‌جانبه مردم و واکسیناسیون آن‌ها برای کاهش بیماری در سال آینده یک اولویت اساسی است و به همین منظور تمام سعی و تلاش ما بر این است که بتوانیم با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و نیز ضوابط ستاد مقابله با کرونا این ویروس منحوس را ریشه‌کن کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اظهار نگرانی در ارتباط با سفرهای تعطیلات عید نیز ادامه داد: این که برخی برای ایام نوروز برنامه‌ریزی دارند قابل قبول نبوده و می‌تواند در اوج‌گیری موج‌های جدید کرونا خودی نشان دهد که این موضوع نیازمند تصمیمات اساسی و مهم است.

حبیب‌زاده اظهار کرد: جلوگیری از حضور در مناطق پرازدحام و شلوغ موضوعی نیست که نیازمند تغییر رفتار و دیدگاه است، چرا که تا زمانی که مردم دچار عادی‌انگاری شوند هیچ تغییر اساسی اتفاق نخواهد افتاد و تردد و جمعیت شلوغ در مراکز شهر به این مسائل و بحران دامن خواهد زد.

وی تصریح کرد: اگر مردم براساس دستورالعمل‌های بهداشتی عمل کنند در طول روز وارد وضعیت قرمز خواهیم شد و این موضوع به این منزله است که واکسن به تنهایی کافی نبوده و نیازمند رعایت ۹۰ درصدی جامعه هستیم، به طوری که با همکاری و مشارکت مردم بتوانیم وضعیت زرد استان را ثابت نگهداریم.

حبیب‌زاده افزود: وضعیت اردبیل تا عید نوروز نامشخص است و این که یک هزار و ۳۰۰ نفر را در استان خود از دست بدهیم معلوم نیست در یک ماه آینده این آمار تا چه میزان پیش برود که به همین منظور امیدواریم همکاری و مشارکت‌ها با جدیت ادامه یابد و از هیچ تلاشی در این راستا دریغ نشود./تسنیم

کد خبر : 17670

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس