چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: شنبه 27 فوریه 2021 | 20:18 ب.ظ
دبیر کارگروه مد و لباس کشور :

اردبیل می‌تواند محور اصلی جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر در سال‌های آینده باشد‌

اردبیل می‌تواند محور اصلی جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر در سال‌های آینده باشد‌ دبیر کارگروه مد و لباس کشور گفت: اردبیل می‌تواند محور اصلی جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر در سال‌های آینده باشد.

مرضیه شفاپور روز شنبه در آیین اختتامیه سومین جشنواره مد و لباس ایرانی- اسلامی استان اردبیل بیان کرد: با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌ها استان اردبیل می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد و در جشنواره بین‌المللی و ملی مد و لباس فجر سال‌های آینده محور اصلی باشد.

وی با بیان اینکه در یازدهمین جشنواره امیدواریم به سمت استان‌های غربی حرکت شود، زیرا ظرفیت‌های بسیار زیادی در آن استان‌ها وجود دارد، افزود: روز دوشنبه ۱۱ اسفند ماه اختتامیه دهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر از ظرفیت پوشش بانوان استان اردبیل استفاده می‌شود که  امید می‌رود سال آینده با پایان شیوع کرونا، رویدادی در سطح ملی با نمایندگی استان اردبیل برگزار شود.

دبیر کارگروه مد و لباس کشور با اشاره به لزوم احیا  پوشش‌های سنتی و اصیل استان اردبیل افزود:  استان اردبیل از لحاظ فرهنگی و اجتماعی پوشش سنتی و بومی بسیار غنی دارد و با توجه به فضای خوب و مذهبی استان اردبیل می‌توان به سمت رویدادهایی مانند لباس عاشورایی و حجاب و عفاف ایرانی حرکت کرد.

 استان اردبیل خاستگاه هنر و فرهنگ است 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل نیز در این مراسم با بیان اینکه استان اردبیل خاستگاه هنر و فرهنگ است، گفت:  تاریخ سرشار از الگوهایی برای الهام‌گیری است که فرزندان استان اردبیل با افتخارآفرینی جایگاه استان اردبیل را در جایگاه ویژه‌ای از شناسنامه کشور ایران ثبت کرده‌اند.

بحرالعلومی با بیان اینکه هنرمندان اردبیلی با تاسی از عناصر مختلف در عرصه بین‌المللی مد و لباس می‌توانند اثرهای فاخری ارائه کنند، افزود: تعریف مد و لباس اسلامی در هر فرهنگ تعریف خاصی دارد و در نقاط مختلف ایران اسلامی تسری دارد اما در استان اردبیل گسترده‌تر است.

وی همچنین با اشاره به سالروز وفات حضرت زینب (س) اظهار کرد: آن بانوی بزرگوار الگویی برای پوشش اسلامی بانوان است چرا که زینت اساسی انسان معنویت و دینداری است و از این رو تاکید بر معنوی بودن پوشش‌ها مورد توجه است.

در پایان این مراسم از برگزیدگان بخش‌های مختلف این جشنواره تجلیل بعمل آمد./تسنیم

کد خبر : 17660

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس