چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: شنبه 27 فوریه 2021 | 20:06 ب.ظ

خط تولید کربن اکتیو میله‌ای در اردبیل راه‌اندازی شد

خط تولید کربن اکتیو میله‌ای در اردبیل راه‌اندازی شد اولین خط تولید کربن اکتیو میله‌ای (گرانول) کشور توسط واحد فناور مستقر در مرکز رشد واحد دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل ، رئیس مرکز رشد و واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل روز شنبه گفت: این خط تولید با ظرفیت تولید سالانه ۱۵۰ تن، توسط مهندس احدوند به عنوان یکی از هسته‌های فناور مستقر در مرکز رشد اردبیل راه‌اندازی و تحویل خریدار شد.

بابک پردل افزود: این شرکت که سابقه ساخت دستگاه‌ها و ماشین‌آلات فیلر بونکر، میوه خشک‌کن ،کوره تحت خلا، برش و خم میلگرد را دارد برای دستیابی به دانش فنی این خط تولید سه ماه تلاش و تحقیق و همچنین بالغ بر ۲ میلیارد ریال هزینه کرده است و قادر است سالانه ۳۰ عدد از این خط تولید را روانه بازار کند.

وی گفت: این خط تولید شامل سه بخش اصلی خشک‌کن، میکسر و اکسترودر می‌باشد که خشک‌کن آن با پنل مخصوص و سیستم گرمایش بهینه ساخته شده است و راندمان زمانی بسیار مطلوبی دارد و با مبدل حرارتی سه جداره خود احتمال تماس گازهای احتراق با محتویات داخل خشک‌کن را به صفر می‌رساند و کربن اکتیو بدون هیچ گونه آلودگی در آن خشک می‌گردد.

پردل ادامه داد: میکسر این خط با ظرفیت ۸۰ کیلوگرم با موتور الکتریکی ۱۱ کیلووات و گیربکس شفت مستقیم برای تولید خمیر کربن اکتیو همگن طراحی شده و با توجه به درصد بالای آب در خمیر کربن اکتیو، میکسرهای عادی قادر به اختلاط کامل مواد آن نیستند ، اکسترودر این خط ویژه کربن اکتیو بهینه شده دارای سیستم هیدروموتور و ظرفیت ۶۰ کیلوگرم در ساعت مجهز به کاتر اتوماتیک و کنترل‌دار برای تولید میله‌های یک شکل و یک اندازه کربن اکتیو. طرح سیستم ماردون این اکسترودر ویژه کربن اکتیو ساخته شده است.

او افزود: کربن اکتیو تولید شده توسط این خط تولید در صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی و همچنین ساخت دستگاه‌های تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرد و بازار مصرف خوبی دارد./ایرنا

کد خبر : 17648

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس