چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: جمعه 26 فوریه 2021 | 16:42 ب.ظ
رئیس پلیس فتا اردبیل:

۷۳ نفر از مدیران سایت‌های شرط‌بندی در اردبیل دستگیر شدند/ اجاره کارت‌های بانکی جرم است

۷۳ نفر از مدیران سایت‌های شرط‌بندی در اردبیل دستگیر شدند/ اجاره کارت‌های بانکی جرم است رئیس پلیس فتا اردبیل گفت: در طول ۱۱ ماه گذشته ۷۳ نفر از مدیران سایت‌های شرط‌بندی و قمار آنلاین که نسبت به گردش مالی ۷۴ میلیارد ریالی اقدام کرده‌‌اند شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ علی قهرمان‌طالع  اظهار داشت: متأسفانه راه‌اندازی سایت‌های شرط بندی اینترنتی و قمار آنلاین به عنوان یکی از فعالیت‌های مجرمانه و با شگردهای مختلف در سطح کشور رواج پیدا کرده و سبب کلاهبرداری و شیادی از خیل عظیم مردم نیز شده است.

وی بیان کرد: نیاز است در راستای پاکسازی فضای مجازی و نیز برخورد با سایت‌های قمار نسبت به جلوگیری از فعالیت اخلالگران نظام اقتصادی و پولشویی اقدام شود و با متخلفان برخورد قانونی شود چرا که این مکان‌ها به عنوان یک بستر قماربازی تلقی می‌شود که در برخی موارد کارت‌های بانکی به سایت‌های قمار اجاره داده می‌شود.

رئیس پلیس فتا اردبیل گفت: به همین منظور با تلاش‌های کارشناسان پلیس فتای استان در طول ۱۱ ماهه امسال ۶۴ فقره پرونده تشکیل و با جمع‌آوری مستندات دیجیتالی و بررسی حساب‌های مالی ۷۳ متهم شامل ۶۲ مرد و ۱۱ زن با گردش مالی ۷۴ میلیارد ریال که به عنوان گردانندگان و مدیران سایت‌های قمار و شرط‌بندی هستند شناسایی و دستگیر شدند.

قهرمان‌طالع ادامه داد: انتظار ما از کابران فضای مجازی این است که فریب کانال‌های تلگرامی، صفحات اینستاگرامی و سایت‌های تبلیغ و شرط‌بندی را نخورند و مشکلی در این زمینه باقی نماند که به همین منظور مردم نیاز به اطلاع‌رسانی و آگاهی بیشتری دارند تا در برخورد با این سایت‌ها آگاهی‌های لازم را داشته باشند.

وی تصریح کرد: مدیریت، فعالیت و اجاره دادن کارت‌های بانکی جرم و تخلف محسوب می‌شود و پلیس در این راستا برخورد جدی با متخلفان خواهد شد و از مردم انتظار داریم در صورت مشاهده هر گونه سایت شرط‌بندی موضوع را از طریق آدرس اینترنتی پلیس فتا با ما در میان بگذارند./تسنیم

کد خبر : 17606

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس