دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 25 فوریه 2021 | 13:27 ب.ظ
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

در ایام نوروز مراکز غربالگری کرونا در ورودی شهرها ایجاد می شود

در ایام نوروز مراکز غربالگری کرونا در ورودی شهرها ایجاد می شود اردبیل -رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: با توجه به احتمال مسافرت به شهرهای استان در ایام تعطیلات نوروزی، ضروری است تا در ورودی های شهر، مراکز غربالگری ایجاد شود.

شهرام حبیب زاده که در بیست و یکمین نشست قرارگاه کرونا و طرح شهید قاسم سلیمانی در استان اردبیل سخن می‌گفت با بیان اینکه افراد مشکوک و یا بد حال که وارد شهرهای استان می‌شوند باید در سریع‌ترین زمان ممکن شناسایی و قرنطینه شوند اظهار کرد: در این راستا در ایام تعطیلات نوروزی باید در ورودی تمامی شهرهای استان مراکز غربالگری ایجاد شود تا کادر درمان مستقر به صورت شبانه روزی قبلاً از ورود به داخل شهر مسافرین را غربالگری و موارد مشکوک به کرونا را اعلام کنند.

وی بر افزایش اعمال محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی و مراکز خرید تاکید کرد و افزود: از طریق ناظرین بهداشت و درمان استان باید مناطق پرخطر و پرتردد شناسایی و آموزش‌های لازم جهت پیشگیری و کنترل بیماری کرونا انجام شود تا بتوان وضعیت کرونا را در بدون ورود به موج چهارم حفظ کرد.

بیش از ۱۳۰ هزار نظارت بهداشتی از اماکن عمومی استان اردبیل انجام شده است

در این نشست، اکبر بهنام جو استاندار اردبیل نیز با اشاره به اجرای طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در سطح استان گفت: با همکاری بسیج و دانشگاه علوم پزشکی استان، از ابتدای شروع این طرح تعداد بیش از ۹۷ درصد جمعیت استان غربالگری شده است و در تلاش هستیم تا پایان سال جاری نیز این میزان از غربالگری کرونا را افزایش دهیم.

وی آمار تعداد افراد مشکوک به کرونا را در طول مدت غربالگری بیش از ۸ هزار نفر عنوان کرد و افزود: این افراد با توجه به وضعیت و شدت درگیری با بیماری کرونا به بیمارستان‌های استان منتقل و یا در قرنطینه خانگی قرار گرفته و کادر درمانی استان نیز به صورت حضوری و یا تلفنی وضعیت این افراد را کنترل می‌کردند.

استاندار اردبیل همچنین تعداد توزیع بسته‌های معیشتی و کمک‌های مومنانه را بیش از ۲۰۰ هزار مورد و و تعداد بسته بهداشتی را بیش از ۴۵۰ هزار اعلام کرد و ادامه داد: در طول این مدت نیز بیش از ۱۳۰ هزار نظارت و بازدید روزانه از اماکن عمومی و پرخطر استان اردبیل انجام و بیش از ۱۶۰ هزار نفر نیز توسط کادر درمان استان مشاوره تلفنی در خصوص بیماری کرونا دریافت کرده اند.

در این جلسه تعدادی از اعضای قرارگاه و مسئولین شهرستان‌ها، گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های انجام شده را ارائه دادند./مهر

کد خبر : 17569

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس