جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 25 فوریه 2021 | 13:24 ب.ظ
رئیس سازمان صمت اردبیل:

۸۰۰ تن سیب و پرتقال از ۲۵ اسفند در اردبیل توزیع می‌شود

۸۰۰ تن سیب و پرتقال از ۲۵ اسفند در اردبیل توزیع می‌شود اردبیل- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: توزیع ۸۰۰ تن سیب و پرتقال با کیفیت از ۲۵ اسفندماه در مناطق مختلف استان اردبیل آغاز می‌شود.

رامین صادقی ، اظهار کرد: از چند ماه پیش و با همکاری سازمان جهاد کشاورزی، خرید و ذخیره‌سازی میوه شب عید در استان انجام شده و با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی نسبت به بسته‌بندی و ذخیره‌سازی میوه شب عید مردم با کیفیت مناسب اقدام شده است.

وی تصریح کرد: اهالی استان می‌توانند بدون نگرانی از ۲۵ اسفند با حضور در ایستگاه‌ها و میادین مختلف توزیع میوه شب عید نسبت به خرید آن اقدام کنند که انتظار می‌رود در این زمینه با توجه به شرایط حساس کرونا صف‌های طولانی شکل نگیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: ۳۰۰ تن سیب قرمز از باغات مشگین‌شهر و ۵۰۰ تن پرتقال که از استان مازندران خریداری شده با قیمت مصوب به هموطنان ارائه خواهد شد.

قیمت میوه شب عید هنوز مشخص نیست

صادقی در مورد قیمت مصوب سیب و پرتقال شب عید افزود: هنوز قیمت این محصولات مصوب نهایی نشده ولی در جلسه هفته آینده ستاد تنظیم بازار استان اردبیل در این زمینه تصمیم‌گیری شده و توزیع این اقلام را آغاز خواهیم کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در حال حاضر کنترل و نظارت بر بازار در قالب ۸۰ اکیپ بازرسی تلفیقی با سایر نهادها در حال انجام است که این بازرسی‌ها و نظارت‌ها تا ۱۵ فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت.

صادقی اضافه کرد: صنوف مجاز هستند ۱۰ تا ۱۵ درصد سود متعارف را برای فروش محصولات خود در نظر بگیرند و خارج از این قاعده، هرگونه گران‌فروشی پیامدهای ناگواری را برای اصناف به همراه خواهد داشت و با تشکیل پرونده حتی واحد صنفی آنها پلمب خواهد شد.

اصناف برچسب قیمت‌ها را نصب کنند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از اصناف و کسبه استان خواست تا در این ایام پرترافیک خرید و فروش از هرگونه گران‌فروشی و دریافت سود غیرمتعارف پرهیز کرده و حتماً برچسب قیمت‌ها را در محصولات خود نصب کنند تا بدون اینکه صنفی تعطیل یا پلمب شود، بازاریان به فعالیت خود ادامه دهند.

صادقی با رد شایعه تعطیلی بازار از ۱۵ اسفندماه با مصوبه ستاد کرونا بیان کرد: با توجه به شرایط زرد و آبی کرونا در مناطق مختلف استان، به هیچ وجه قرار نیست بازار و واحدهای صنفی تعطیل شود ولی انتظار می‌رود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کمترین آسیب را در این ایام از فعالیت اصناف شاهد باشیم.

وی به ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی نیز اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه در استان موردی مشکوک از این بیماری مشاهده نشده، قطعاً با رعایت اصول بهداشتی انتظار می‌رود خطر ابتلاء و شیوع کرونا به حداقل برسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اظهار کرد: بهترین راه در کنترل و همچنین ارائه گزارش‌های مردمی از تخلفات سامانه ۱۲۴ است که هموطنان در هر ساعت می‌توانند شکایت خود را از این طریق اعلام کنند.

صادقی تصریح کرد: روزانه بیش از ۲ هزار تماس و گزارش از طریق این سامانه به ثبت می‌رسد و اول صبح با گزارش‌گیری از همکارانمان سعی می‌کنیم تا بیشترین تخلفات را در دستور کار بررسی قرار داده و با اصناف متخلف برخورد جدی انجام شود./مهر

کد خبر : 17566

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس