جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 فوریه 2021 | 20:19 ب.ظ
رئیس اتاق اصناف اردبیل:

جریمه بهداشتی اصناف منصفانه نیست

جریمه بهداشتی اصناف منصفانه نیست اردبیل – رئیس اتاق اصناف استان اردبیل گفت: جریمه بهداشتی پیش‌بینی شده برای اصناف نه تنها منصفانه نیست بلکه دغدغه اصناف را در فروش نوروزی چندین برای می‌کند.

مهدی اشجع بعد از ظهر چهارشنبه در نشست رؤسای اتحادیه‌های صنفی در اردبیل اظهار کرد: در روزهای پایانی سال که وضعیت متفاوتی را در بازار شاهد هستیم باید به کسبه و اصناف همراه و تلاشگر استان اردبیل در فروش کالا و اجناس کمک کنیم و ضرورتی ندارد قوانین سختگیرانه برای اولین بار در اردبیل اجرایی شود.

وی با انتقاد از اعمال جریمه ۲۰ تا ۱۰۰ هزار تومانی برای اصناف از سوی مجموعه بهداشت استان اردبیل خاطرنشان کرد: در این آشفته بازار تنگناهای اقتصادی بازاریان نیازی نیست که ما با اعمال جریمه‌های سنگین کام کسبه را تلخ کرده و به نوعی به نارضایتی آنها دامن بزنیم.

رئیس اتاق اصناف استان اردبیل گفت: هرچند بیشترین توصیه و تاکید ما در این ۲ هفته بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی اصناف و مراجعین به بازار بوده اما با یک روند تدریجی ضروری است به سمتی حرکت کنیم تا کسبه‌ای که رعایت موازین بهداشتی را نمی‌کنند خود ملزم به رعایت پروتکل‌ها باشند و در کنار آن خود اهالی نیز مراعات شرایط کرونایی را بکنند.

اشجع ادامه داد: در هفته‌های اخیر در کنار بازدیدهای مکرر برای بررسی شرایط بازار از لحاظ بهداشتی همکاران ما سعی کردند تا بیش از ۲ هزار واحد صنفی را از لحاظ رعایت نرخ منصفانه، زدن برچسب قیمت‌ها، اعمال سودهای متعارف و همچنین جلوگیری از گران فروشی و احتکار را انجام داده و به نوعی اجازه سوءاستفاده از ایام شلوغ اسفندماه را ندهیم.

وی افزود: از ابتدای امسال و با شیوع کرونا بیشترین ضرر و زیان متوجه اصناف استان بوده و مراقبت‌ها باید ادامه یابد تا به خاطر حضور مردم در بازار شاهد شیوع و گسترش این بیماری خطرناک نباشیم.
رئیس اتاق اصناف استان اردبیل از رؤسای اتحادیه‌ها و صنوف خواست؛ تا به میزان کافی با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت مایحتاج ضروری مردم را تأمین کرده و اجازه ندهند تا کمبودی در بازار زمینه نارضایتی‌های مردم را به وجود آورد./مهر

کد خبر ۵۱۵۵۷۳۸

کد خبر : 17560

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس