جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 فوریه 2021 | 14:12 ب.ظ
استاندار اردبیل:

مدیریت دولت در کرونا بهتر از کشورهای اروپایی بوده است

مدیریت دولت در کرونا بهتر از کشورهای اروپایی بوده است اردبیل- استاندار اردبیل گفت: مدیریت دولت در بحث شیوع کرونا و کاهش التهابات اقتصادی، بهتر از عملکرد کشورهای اروپایی بوده است.

اکبر بهنام‌جو ظهر چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار کرد: در یک سال اخیر همه حوزه‌ها به ویژه حوزه آموزش و پرورش درگیر کرونا بوده و حتی در مقاطعی ما با تعطیلی مدارس و بحث آموزش روبه‌رو بودیم اما به سرعت با تدبیر مناسب آموزش و پرورش برنامه‌های آموزشی در فضای مجازی و از طریق شبکه شاد پیگیری شده است.

وی تصریح کرد: دولت نیز با اقدامات مؤثری که در کنترل و مدیریت بیماری کرونا داشته، نسبت به سایر کشورهای اروپایی عملکرد مطلوبی را شاهد بودیم و بحران‌های اقتصادی را به رغم همه تحریم‌ها پشت سر گذاشتیم.

استاندار اردبیل گفت: امیدواریم با آغاز واکسیناسیون عمومی در بحث کنترل بیماری کرونا، شاهد مهار این اپیدمی باشیم و به نوعی جامعه عاری از هرگونه دغدغه و نگرانی بیماری در سال آینده رقم بخورد.

بهنام‌جو افزود: هر چند در کرونا در کنار آسیب‌های اقتصادی و مالی‌، برخی از خانواده‌ها نیز آسیب روحی و روانی دیده‌اند اما بهتر است با برنامه‌های جامع نسبت به ترمیم این خلأ روحی و روانی اقدام شده و کنترل بیماری و آسیب‌های آن را شاهد باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در بسیاری از استان‌ها روند توسعه زیرساخت‌های شبکه شاد تقویت شده و در استان اردبیل نیز با همکاری اداره کل فناوری ارتباطات زیرساخت‌های مورد نیاز در حال توسعه است.

استاندار اردبیل با قدردانی از اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس و مجمع خیرین در ساخت واحدهای آموزشی و رفع نواقصات در این حوزه اضافه کرد: کمبود فضای آموزشی با تدبیری مناسب در حال رفع شدن است و امیدواریم یک حرکت تحولی در توسعه فضاهای آموزشی به ویژه در مرکز استان اتفاق بیفتد.

از کاهش آسیب‌های اجتماعی غافل نخواهیم بود

وی همچنین به تغییر کاربری فضاهای آموزشی با تصویب کمیسیون ماده پنج اشاره کرد و ادامه داد: از این محل پیش‌بینی شد ۵۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومان سال آینده نصیب آموزش و پرورش شود تا از محل اعتبارات تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در اولویت قرار گیرد.

بهنام‌جو ضرورت تکمیل نمازخانه‌های مدارس را نیز به عنوان اولویت اصلی یادآور شد و بیان کرد: در کاهش آسیب‌های اجتماعی برنامه‌های ما جدی است و به هیچ وجه از اهداف و رویکردهای منطقی غافل نخواهیم بود.

وی اظهار کرد: بخش عظیمی از آسیب‌ها گریبانگیر خانواده‌ها به ویژه قشر جوان و نوجوان است که در این زمینه آموزش و پرورش باید تدبیری درست بیندیشد تا حرکت‌های مؤثر و راهگشایی را شاهد باشیم.

بهنام‌جو با ابراز خرسندی از آغاز طرح مهارآموزی افراد بی سواد در حوزه‌های اجتماعی تصریح کرد: طرحی که نهضت سوادآموزی با هدف آموزش مهارت‌های زندگی و همچنین حرفه‌ای آغاز کرده، می‌تواند منجر به تقویت نهاد خانواده و حل مشکلات اقتصادی آنها باشد.

استاندار اردبیل با استقبال از تغییر کاربری فضاهای آموزشی و فروش آنها گفت: در مرکز استان این فضاها شناسایی شده و امیدواریم به سرعت منابع حاصل از این فروش فضاهای آموزشی نصیب طرح‌های نیمه‌تمام شده تا شاهد بهره‌برداری از این پروژه‌ها باشیم./مهر

کد خبر : 17554

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس