سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 فوریه 2021 | 13:03 ب.ظ
در بنیاد نهج البلاغه اردبیل؛

پوستر نخستین کنگره شعر علوی در اردبیل رونمایی شد

پوستر نخستین کنگره شعر علوی در اردبیل رونمایی شد اردبیل – هم زمان با فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت امام علی(ع) از پوستر نخستین کنگره شعر علوی در بنیاد نهج البلاغه اردبیل رونمایی شد.

 رحیم انور، مدیر بنیاد نهج البلاغه استان اردبیل ظهر چهارشنبه در آئین رونمایی از پوستر کنگره شعر علوی با تبریک فرا رسیدن ولادت امیر مؤمنان علی (ع) به فضائل و برکات بی پایان نهج البلاغه در دین اسلام اشاره کرد و گفت: مطالب مطرح شده در این کتاب ارزشمند راهنمای زندگی اسلامی است که توانسته با زبان نیکو عالی‌ترین مفاهیم را ارائه و مشتاقان و علاقه مندان خود را تسخیر کند.

وی وظایف اصلی بنیاد نهج البلاغه اردبیل را ارائه مباحث فرهنگی و علمی در قالب درک صحیح از کلام ارزشمند امام علی (ع) عنوان کرد و افزود: امروز و در راستای معرفی نهج البلاغه برگ زرین دیگری در این بنیاد رقم خواهد خورد و آن برگزاری نخستین کنگره شعر علوی در استان اردبیل است.

مدیر بنیاد نهج البلاغه استان اردبیل تصریح کرد: فضلا و شعرای استان اردبیل از ولادت امام علی (ع) تا روز عید غدیر خم فرصت دارند تا آثار خود را در قالب مدح و تحسین جایگاه امام علی (ع) و سخنان ارزشمند و تربیتی نهج البلاغه ارائه کنند و کتابی منتخب از آثار نیز با عنوان روشنای بلاغت در خرداد ماه سال آینده چاپ و منتشر خواهد شد.

انور با بیان اینکه اشعار آئینی و عاشورایی بسیاری توسط شعرای استان اردبیل در مدح اهل بیت سرودند افزود: خلائی در راستای ترویج شعر علوی و شخصیت شناسی حضرت علی (ع) دیده می‌شود که امیدواریم با همت اندیشمندان و شعرای استان از طریق زبان هنر و ادب فضائل نهج البلاغه را در بین مردم ترویج دهیم.

در ادامه کاظم نظری بقا دبیر کنگره شعر علوی استان اردبیل به سیرت و حقیقت دین در شعر آئینی اشاره کرد و گفت: در این نوع اشعار علاوه بر تعهد ادبی، تعهد اخلاقی هم دیده می‌شود و هدف ترویج تفکر عقلانی و تفکری در حوزه شعر علوی است

وی به تشریح نحوه داوری و بررسی مؤلفه‌های کنگره شعر علوی نیز پرداخت و افزود: مؤلفه اندیشه و محتوا، تأثیر گذاری شعر از آموزه‌های نهج البلاغه، موسیقی کلامی و قدرت انتقال اشعار و معنا مورد توجه خواهد بود./مهر

کد خبر : 17550

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس