چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 23 فوریه 2021 | 22:56 ب.ظ
رئیس کل دادگستری اردبیل:

ضعف مهارت‌های ارتباطی و گفتاری عامل بروز جرایم در اردبیل است

ضعف مهارت‌های ارتباطی و گفتاری عامل بروز جرایم در اردبیل است رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: عامل بروز بسیاری از جرایم در این استان نبود و ضعف مهارت‌های ارتباطی و گفتاری در جامعه می‌باشد.

ناصر عتباتی روز سه‌شنبه در جلسه پیشگیری از وقوع جرم استان اردبیل به ۱۰ جرم اول استان استان اشاره کرد و افزود: بسیاری از این جرایم بدلایل نداشتن مهارت‌های ارتباطی و گفتاری به وقوع می‌پیوندد و یکی از رسالت‌های مهم دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی، آموزش این مهارت‌ها به مردم و فرهنگ‌سازی آن در جامعه با استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ها و ائمه جمعه و جماعت است.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی، استفاده و مدیریت مطلوب از آن را یکی از ضروری‌ترین نیاز جامعه امروزی ذکر کرد که باید دستگاه‌های متولی برای بهره‌مندی از این ظرفیت برنامه‌ریزی‌های جامع و مدونی داشته باشند.

وی به تشریح اهمیت مقوله پیشگیری از وقوع جرم پرداخت و اظهارکرد: پیشگیری از وقوع جرم یک امر فرا قوه‌ای و نیازمند همکاری مردم، مسئولان و نیز لزوم استفاده از ظرفیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد است.

وی در ادامه با اشاره به دستورالعمل ترک فعل مدیران ادارات و دستگاه‌ها گفت: دستگاه قضایی استان همواره در کنار مدیران و مسئولان قانون‌مدار و متعهد بوده و ضمن اینکه از اقدامات قانونی آنها در مبارزه با فساد در حوزه‌های مختلف حمایت می‌کند با هرگونه موارد فساد و تخلف بویژه در حوزه اقتصادی و ادارای به شدت برخورد می‌کند.

وی از مسئولان و مدیران خواست تا با استفاده از ظرفیت‌های موجود، نظارت‌های مستمر و مداومی بر عملکرد زیرمجموعه‌های خود داشته باشند تا از وقوع هرگونه خطا و فساد قبل از وقوع آن پیشگیری نمایند./ایرنا

کد خبر : 17543

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس