چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 23 فوریه 2021 | 22:47 ب.ظ

۱۶ خیر مدرسه‌ساز استان اردبیل تجلیل شدند

۱۶ خیر مدرسه‌ساز استان اردبیل تجلیل شدند ۱۶ نفر از خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل روز سه‌شنبه طی آیینی همزمان با حضور ویدئوکنفرانسی و مجازی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری همراه با هم‌‎قطاران خیرخواه خود در سایر استان‌ها تجلیل شدند.

 استاندار اردبیل در این آیین که تحت عنوان بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل برگزار شد، گفت: افراد خیرخواه تاکنون ۳۹۶ مدرسه در مناطق مختلف استان اردبیل احداث کرده و در اختیار نظام تعلیم و تربیت قرار داده‌اند.

اکبر بهنام‌جو با اشاره به ادامه عملیات احداث ۴۸ مدرسه جدید توسط خیرین مدرسه‌ساز در استان اردبیل افزود: کار تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش بسیار مهم و اساسی است ولی انجام این کار مهم نیاز به مکان مناسب دارد که بخشی از آن را خیرخواهان مدرسه‌ساز متقبل شده‌اند.

وی با اشاره به وجود نزدیک سه هزار واحد آموزشی در استان اردبیل اظهارکرد: به علت نیاز نظام تعلیم و تربیت استان به فضاهای مناسب آموزشی، دولت به تنهایی نمی‌تواند همه فضای مورد نیاز را تامین کند.

استاندار اردبیل مدرسه سازی را کاری ارزشمند و توام با آینده‌نگری دانست و بیان کرد: خیرین مدرسه‌ساز همواره از دستاورد خیر افراد تعلیم دیده در این مدارس به صورت معنوی بهره‌مند می شوند چرا که آنها شرایط و فضای فیزیکی مناسب را برای تعلیم و تربیت فراهم می‌کنند.

وی مدرسه‌سازی را توجه به انسان‌سازی و فراهم کردن مقدمات توسعه با محوریت انسان‌های عالم و آگاه عنوان کرد و گفت: با تربیت نسلی روشن و آگاه در این مدارس، آینده خوبی برای جامعه رقم می خورد و توسعه فرهنگ مدرسه‌سازی نوید آینده خوبی برای استان اردبیل می‌دهد.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل نیز در این آیین با اشاره به اجرای طرح “آجر به آجر” برای جلب مشارکت همگانی در امر مدرسه‌سازی گفت: در این طرح همه شهروندان حتی با کمک اندک خود هم می‌توانند در مدرسه‌سازی مشارکت کنند.

جواد قرآن‌نویس بیان کرد: در اجرای این طرح و با جمع‌آوری منابع مالی لازم از کمک مردم خیرخواه استان، تاکنون احداث ۲ واحد آموزشی در مناطق محروم شمال و جنوب استان اردبیل آغاز شده است.

وی با اشاره به مشارکت خوب اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل در تکمیل پروژه‌های خیرساز اظهارکرد: با همکاری این اداره کل، همه مدارس استان پس از تکمیل، تجهیز شده و در اختیار نظام تعلیم و تربیت استان قرار می‌گیرد.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل اضافه کرد: تاکنون ۳۰ درصد از مدارس استان توسط خیرین احداث شده و این فرایند خیرخواهانه همچنان با قوت ادامه دارد.

وی ادامه داد: ۵۰۰ خیر با انجمن خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل همکاری دارند و برای توسعه و رونق این کار ارزشمند، شورای بانوان خیر مدرسه‌ساز استان اردبیل نیز تشکیل و راه‌اندازی شده است.

مدیرکل کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل نیز در این آیین با اشاره به آغاز عملیات احداث ۲۰ واحد آموزشی در نقاط مختلف استان توسط خیرین مدرسه‌ساز در سال جاری گفت: هم‌اکنون ۴۸ پروژه مدرسه‌سازی خیریه در این استان در دست احداث است.

دولت لطفی افزود: برای تکمیل این پروژه‌ها امسال نیمی از هزینه ساخت توسط دولت تامین شده و در این زمینه، ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته و با این اعتبار، پروژه‌های نیمه‌تمام مدرسه‌سازی در حال تکمیل است.

وی از برچیده شدن تمامی بخاری‌های نفتی از مدارس استان اردبیل در سال گذشته و نیز برچیده شدن بخاری‌های گازسوز از مدارس استان در سال جاری خبر داد و گفت: امسال برای نوسازی و تجهیز مدارس استان به سامانه‌های جدید گرمایشی، ۱۷۵ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

مدیرکل کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل با اشاره به اجرای ۱۹۳ پروژه مختلف فضای تعلیم و تربیت در استان در سال جاری گفت: تعداد زیادی از این طرح‌ها در سال آینده تکمیل شده و به بهره برداری می‌رسد./ایرنا

کد خبر : 17536

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس