چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 23 فوریه 2021 | 22:36 ب.ظ
دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس:

مجلس بودجه ۱۴۰۰ را به نفع مردم تصویب می‌کند

مجلس بودجه ۱۴۰۰ را به نفع مردم تصویب می‌کند اردبیل – دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی در دفاع از حق مردم برای داشتن یک زندگی آبرومند، بودجه ۱۴۰۰ را به نفع مردم در صحن علنی تصویب خواهد کرد.

میرغنی نظری در اردبیل، اظهار کرد: در جلسات صبح و عصر بررسی بودجه ۱۴۰۰ بعد از اصلاحیه جزئی دولت در حال بررسی نهایی است که امیدواریم با کاهش هزینه‌های جاری و افزایش هزینه‌های عمرانی و توسعه زیربناها در کشور بتوانیم شرایطی مناسب برای توسعه متوازن کشور در همه بخش‌ها رقم بزنیم.

وی تصریح کرد: تمام تلاش ما بر این است تا بودجه ۱۴۰۰ با کمترین آثار تورمی تقدیم صحن علنی مجلس شده تا با تصویب نهایی برای اجرا به دولت ابلاغ شود.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: آنچه که در بودجه و در بررسی‌های کارشناسی ملاک و معیار اصلی است، نگاه واقع‌بینانه به فروش نفت و کسب درآمدهای دولت از منابع متعدد و تعدیل آثار تورمی کسری بودجه سال آینده است که امیدواریم با یک نگاه واقع‌بینانه در این زمینه بتوانیم به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

نباید افرادی که یک شبه سود کلان به جیب می‌زنند از پرداخت مالیات در امان باشند

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی یکی از ابزارهای مهم در تأمین درآمدهای ملی را بحث احیای مالیات‌های پنهانی و به نوعی فرارهای مالیاتی در سطح کشور اعلام کرد و گفت: دولت موظف شده تا مالیات‌ستانی را به معنای واقعی از همه صنوف و واحدهای تجاری و اقتصادی انجام دهد تا افرادی که یک شبه سود کلانی را به جیب می‌زنند از مالیات و پرداخت منابع دولتی در امان نمانند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: به هیچ وجه در کاهش منابع هزینه‌ای روی افزایش حقوق کارکنان برنامه‌ریزی خاصی انجام نشده و همه مباحث مطرح شده در این حوزه گمانه‌زنی بیش نیست و تلاش دولت بر این است تا حقوق‌بگیران و همچنین مستمری‌بگیران بتوانند با منابع دریافتی خود زندگی خوبی را داشته باشند.

نظری ضرورت ساماندهی بازار سرمایه و بورس را به عنوان یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های آحاد مردم یادآور شد و اضافه کرد: با تحولاتی که در مدیریت بورس انجام شده، بخشی از آرامش به این بازار پرالتهاب برگشته و امیدواریم در سال آینده نوسانات بازار سرمایه به حداقل برسد./مهر

کد خبر : 17530

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس