چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: یکشنبه 21 فوریه 2021 | 23:13 ب.ظ
معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه:

مردم انتظار رفتار و منش شهدا را از مسئولان کشور دارند

مردم انتظار رفتار و منش شهدا را از مسئولان کشور دارند اردبیل – معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران گفت: مردم موقع مراجعه به ادارات و دستگاه های اجرایی انتظار دارند منش و رفتار شهید سلیمانی‌ها و باکری‌ها را در آنان ببینند.

 سردار علی‌اکبر پورجمشیدیان ظهر یکشنبه در یادواره شهدای عملیات‌های بدر و خیبر، شهدای مدافع حرم و شهدای شمال‌غرب که در حسینیه ثارالله سپاه اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: برای حل مشکلات داخلی کشور نباید چشممان به خارجی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها باشد، آن‌ها به هیچ‌وجه مشکلات داخلی کشورمان را حل نمی‌کنند و علاج تمامی مشکلات در داخل کشور است.

وی با اشاره به نقش ویژه مردم در حفظ و صیانت از انقلاب اسلامی، افزود: مردم همواره قدر انقلاب را دانسته و یار و یاور اصلی انقلاب بوده‌اند و اخیراً هم در رژه خودرویی ۲۲ بهمن با آرمان‌های انقلاب تجدید بیعت کردند لذا باید دست این مردم را بوسید و در راستای حل مشکلات آن‌ها از هیچ تلاشی دریغ نکرد.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران ادامه داد: مردم انتظار دارند وقتی به دفتر مسئولی مراجعه می‌کنند در آن سوی میز، منش شهید سردار سلیمانی‌ها و شهید باکری‌ها را ببیند و رفتارهای شهدامنشانه را در رفتار مسئولان ملاحظه کنند.

پورجمشیدیان بیان کرد: عملیات خیبر از جمله عملیات بسیار پیچیده‌ای بود که در این عملیات رزمندگان جوان نقش‌آفرینی ویژه‌ای داشتند و تا آخرین گلوله با دشمن جنگیدند و یک قدم هم پا پس نکشیدند.

وی تصریح کرد: چند روز مانده به عملیات خیبر در منطقه‌ای به نام تنگه سعده اردوگاه برپاشد تا نیروها آماده عملیات شوند که در این حین آیت‌الله شهید محلاتی نماینده معزز حضرت امام در اردوگاه حضور یافتند و از نزدیک با رزمندگان گردان‌ها و گروهان‌ها دیدار کردند.

وای به حال آن‌هایی که به یک ملت بدهکار هستند

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران با اشاره به یکی دیگر از خاطرات خود از عملیات خیبر، ادامه داد: چند روز مانده به عملیات خیبر بعد از اقامه نماز ظهر که مکبر آن بودم، شهید مهدی باکری فرمانده لشکر عاشورا با توجه به پیچیده بودن عملیات، به‌صورت میدانی در تمامی گروهان‌ها و گردان‌ها حاضر شده و رزمندگان را توجیه می‌کرد و در نهایت هم همه رزمندگان را دور هم جمع کرده و یک سخنرانی آتشین انجام داد تا رزمندگان اسلام با روحیه بالا در جبهه حق بر علیه باطل شرکت کنند.

وی اظهار کرد: تا قبل از عملیات، شهید حمید باکری برادر شهید مهدی باکری طوری رفتار می‌کرد که گویا خدمت‌کار لشکر است اما سرانجام برادرش در آستانه عملیات دستور داد تا حمید در بالای یک خودروی نظامی قرار گیرد تا او را به عنوان جانشین فرمانده لشکر معرفی کند و به او در یکی از سخت‌ترین و مهم‌ترین پست‌های عملیات در خط مقدم مأموریت داد که در همین عملیات شهید حمید باکری جان خود را تقدیم انقلاب و اسلام کرد.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران در باره دشواری و پیچیدگی عملیات خیبر گفت: وقتی رزمندگان اسلام در جزیره مجنون در زیر آتش شدید دشمن قرار داشتند و کم‌کم ناامید می‌شدند، پیام روحیه‌بخش حضرت امام (ره) به‌دست رزمندگان رسید که در این پیام آمده بود: «رزمندگان باید حسینی‌وار بجنگند و حسینی‌وار ایستادگی کنند» که همان‌گونه هم شد و رزمندگان اسلام تا آخرین گلوله در برابر دشمن ایستادگی کردند و بسیاری از آن‌ها از جمله هر دو جانشین شهید مهدی باکری به شهادت رسیدند.

پورجمشیدیان به اخلاص و پاکدامنی شهدای والامقام دفاع مقدس و مدافعین حرم و سایر شهدای انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: ما شهدایی را همانند شهید مشت آبادی داشته‌ایم که به‌خاطر ۱۰ تومان بدهی، هلی‌کوپتر را به آشیانه بر می‌گرداند تا بدهکار نماند اما اکنون وای به حال آن‌هایی که به یک ملت بدهکار هستند و نمی‌توانند در برابر شهدا جوابگو باشند./مهر

کد خبر : 17501

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس