چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: شنبه 20 فوریه 2021 | 22:42 ب.ظ
مدیرکل منابع طبیعی اردبیل خبر داد؛

تداوم عملیات اجرایی ۲۷ حوزه آبخیزداری در اردبیل

تداوم عملیات اجرایی ۲۷ حوزه آبخیزداری در اردبیل اردبیل – مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: ۲۷حوزه آبخیز در اردبیل از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در زمینی به مساحت ۲۲۵ هزار و ۷۶ هکتار در حال اجرا است.

شهامت هدایت ، با بیان اینکه عملیات اجرایی ۲۷ حوزه آبخیز در اردبیل ادامه دارد، اظهار کرد: این پروژه‌ها از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در زمینی به مساحت ۲۲۵ هزار و ۷۶ هکتار در حال اجرا است.

وی از پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصد اجرای عملیات مکانیکی و بیومکانیکی پروژه‌های آبخیزداری در اردبیل خبر داد و افزود: عملیات مکانیکی در ۱۲ هزار و ۵۸۸ هکتار از عرصه‌های این حوزه‌ها را در بر دارد و ۴۵ هزار و ۲۹۶ هکتار در بخش مطالعات تفصیلی اجرایی طرح‌های آبخیزداری در ۲۷ حوزه مصوب شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با بیان اینکه هم‌اکنون ۲۵ سازه مکانیکی با حجم ۲۲ هزارو ۸۸۰ مترمکعب استان اردبیل اجرا شده است، خاطرنشان کرد: احداث سازه‌های سنگی گابیونی، بندهای زیرزمینی و ۲ منظوره پخش سیلاب، کنتورفارو با هدف ذخیره نزولات آسمانی، کنترل سیل و فرسایش خاک، افزایش پوشش گیاهی و تغذیه آبخوانها در حال اجرا است.

هدایت با اشاره به اینکه امسال حدود ۱۶۵ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری استان اردبیل اختصاص داده شده است، گفت: تاکنون مطالعات آبخیزداری ۴۵ هزار و ۲۹۶ هکتار از مساحت عرصه‌های منابع طبیعی استان اردبیل انجام شده و امسال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی طرح‌های آبخیزداری در بیش از ۴۰ نقطه اردبیل اجرا می‌شود./مهر

کد خبر : 17487

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس