چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: شنبه 20 فوریه 2021 | 22:36 ب.ظ
مدیرکل راهداری اردبیل:

فروش اینترنتی بلیط اتوبوس در اردبیل ۴۰ درصد افزایش یافته است

فروش اینترنتی بلیط اتوبوس در اردبیل ۴۰ درصد افزایش یافته است مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: فروش اینترنتی بلیط اتوبوس با استقبال خوبی روبرو شده و در ماه‌های اخیر ۴۰ درصد افزایش یافته است.

کلیم‌الله وثوقی اظهار کرد: شرکت‌های فعال در حوزه حمل و نقل مسافر با تخفیف ۲۵ درصد فروش بلیط اینترنتی را در اولویت قرار دادند و با توجه به شرایط کرونا این بستر فراهم شده در حال توسعه و تقویت است.

وی خاطرنشان کرد: برای سفرهای نوروزی پیش‌بینی می‌کنیم که فروش بلیط اتوبوس به شکل اینترنتی رونق بیشتری بگیرد و همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دستور کار شرکت‌ها و ناوگان حمل و نقل مسافر است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در حوزه جابجایی مسافر ۵۴ شرکت در استان اردبیل فعالیت می‌کنند که در این شرکت‌ها بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ راننده مشغول فعالیت هستند.

وثوقی مجموع ناوگان حمل و نقل مسافر را یک هزار و ۱۷۹ دستگاه اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۳۲۰ دستگاه اتوبوس، ۲۳۰ دستگاه مینی‌بوس و ۶۲۹ دستگاه نیز سواری هستند.

وی با بیان اینکه در سال‌جاری با تلاش و زحمات این ناوگان پرتلاش بیش از ۹۵۴ هزار مسافر جابجا شده است، تصریح کرد: با توجه به حاکم شدن شرایط کرونا جابجایی مسافران در سال‌جاری نسبت به سال گذشته ۳۵ تا ۴۰ درصد کاهش یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل حمایت سازمان راهداری و انجمن حمل و نقل را از فعالان این حوزه یادآور شد و بیان کرد: در چند نوبت توزیع لاستیک و سایر نیازمندی رانندگان انجام شده و تلاش بر این است تا خدمات ارائه شده توسط شرکت‌های حمل و نقل مسافر رضایت مردم را فراهم کند.

وثوقی گفت: عمر ناوگان اتوبوس و سواری در استان اردبیل مطلوب است اما باید تدبیری برای نوسازی ناوگان فرسوده مینی‌بوس بیندیشیم که در اکثر شهرهای استان فعالیت خود را انجام می‌دهند.

وی از آمادگی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای اجرای طرح نوروزی در این حوزه خبر داد و گفت: با تصمیم ستاد کرونا ما برنامه‌ریزی خود را برای فروش اینترنتی بلیط و همچنین افزایش ناوگان حمل و نقل مسافر را به ویژه اتوبوس انجام می‌دهیم تا با بهبود شرایط کرونا امکان مسافرت ایمن و راحت هموطنان فراهم آید./مهر

کد خبر : 17484

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس