چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 18 فوریه 2021 | 15:31 ب.ظ
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل :

ابتلای ۲۵ نفر به کرونای انگلیسی در اردبیل صحت ندارد

ابتلای ۲۵ نفر به کرونای انگلیسی در اردبیل صحت ندارد رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: خبر ابتلا و شناسایی ۲۵ نفر مشکوک به کرونای انگلیسی در اردبیل صحت ندارد و ۲۵ نمونه تست کرونا به تهران ارسال شده بود که مثبت نبودند.

شهرام حبیب‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران مبنی بر انتشار خبر ابتلای ۲۵ نفر به کرونای انگلیسی در برخی از شبکه‌های فضای مجازی با تکذیب آن اظهار داشت: متأسفانه در فضای مجازی به نقل از رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خبر ابتلای ۲۵ نفر از شهروندان اردبیلی به کرونای انگلیسی منتشر شده است که صحت ندارد.

وی با بیان اینکه ۲۵ نمونه تست کرونا به تهران ارسال شده بود که خوشبختانه مثبت نبودند، افزود: با این وجود بروز کرونای جهش یافته در برخی استان‌های کشور و خطر جدی این نوع بیماری نگران کننده است و باید مردم بیش از گذشته پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل خاطرنشان کرد: پیشگیری از این نوع ویروس، همت جمعی مردم و دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد و نیاز است حساسیت بسیار بالایی در این خصوص ایجاد شود چون با توجه به مرگ و میر سه برابری این نوع ویروس جهش یافته، هر گونه بی توجهی فاجعه بار خواهد بود.

حبیب زاده تصریح کرد: افراد جوان که شدت علائم کرونای در آنها زیاد بوده و یا دچار نارسایی تنفسی شدید هستند و نیز افرادی که سابقه تماس با مسافر از اروپا داشته یا اخیراً به اروپا مسافرت کرده و مبتلا به کرونا شده اند باید هرچه سریع‌تر به مراکز درمانی مراجعه کنند./تسنیم

کد خبر : 17459

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس