چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 18 فوریه 2021 | 15:24 ب.ظ
استاندار اردبیل:

استاندار اردبیل نسبت به انتشار ویروس انگلیسی هشدار داد

استاندار اردبیل نسبت به انتشار ویروس انگلیسی هشدار داد استاندار اردبیل گفت: علیرغم رعایت تمام اصول و پروتکل‌های بهداشتی در کشور، ویروس انگلیسی در مناطقی شیوع یافته و باید در استان مواظب انتشار این ویروس جهش یافته باشیم.

اکبر بهنامجو  روز پنجشنبه در جلسه قرارگاه طرح شهید سلیمانی استان اردبیل اظهار کرد: همه مردم باید ضمن رعایت اصول بهداشتی و توجه به هشدارهای دانشگاه علوم پزشکی از ماسک استفاده کرده و فاصله ۲متری را مدنظر قرار دهند و نسبت به ضدعفونی دست و محل کار و زندگی خود جدی باشند.

وی با اشاره به اینکه ویروس انگلیسی جوانان و حتی کودکان را درگیر می‌کند، بیان کرد: ویروس  کرونا بیشتر  افراد دارای بیماری زمینه‌ای را دچار آسیب جدی می‌کند در حالی که گستره شیوع ویروس جدید ۳برابر ویروس کرونا عادی  اعلام شده و میزان مرگ و میر و تلفات ناشی از این ویروس نیز سه برابر است.

استاندار اردبیل از مردم به ویژه جوانان خواست این ویروس را جدی بگیرند تا شاهد پیک چهارم کرونا و افزایش مبتلایان در آستانه عید نوروز نباشیم.

وی ادامه داد: اصناف و بازاریان در آستانه عید نوروز باید بیشتر از سایر اقشار این وضعیت را مدیریت کنند و مردم نیز برای ادامه حیات و در امان ماندن از گزند این ویروس باید هشدارهای پزشکی و اصول بهداشتی را بصورت جدی مورد توجه قرار دهند.

بهنامجو با بیان اینکه تا زمان تزریق واکسن کرونا باید طبق اصول و دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی عمل کنیم، افزود: در حال حاضر باید از تجارب استان‌های موفق در پیشگیری از شیوع  ویروس‌های کرونا الگو برداری کنیم و تیم بررسی به سایر استان‌ها بخصوص استان کرمانشاه اعزام شده تا از نحوه عملکرد آنها بهره‌برداری کنیم.

وی تشریح کرد: استان اردبیل در رابطه با پیشگیری و مدیریت کرونا جز استان‌های برتر بوده اما استفاده از تجارب سایر استان‌ها جهت کاهش تلفات احتمالی مهم و دارای اهمیت است.

او با اشاره به اینکه استفاده از شبکه شاد و ظرفیت آموزش و پرورش برای اطلاع رسانی، افزود: در استان نزدیک ۲۲۰ هزار دانش آموز وجود دارد و خانواده‌های این دانش آموزان هم می‌توانند از ظرفیت شبکه شاد در  بهره گیری  از  آخرین اطلاعیه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی بهره‌مند شوند.

استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه نباید زندگی خود و اطرافیان را با ندانم‌کاری و بی‌توجهی به خطر بیاندازیم، بیان کرد: تبلیغات محیطی توسط کمیته اطلاع رسانی و شهرداری‌ها بصورت مستمر برای آگاهی بخشی به مردم انجام می‌شود و مردم نیز باید این دستورالعمل‌ها را جدی بگیرند.

رییس قرارگاه طرح شهید سلیمانی اظهار کرد: طرح خانه به خانه غربالگری توسط بسیجیان در شهرها و روستاها انجام شده و در بیشتر مناطق به اتمام رسیده است و  در جریان این اقدام ۵۴۲ مورد اماکن عمومی و شخصی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کردند اخطار کتبی دریافت کرده اند.

بهنامجو  با تاکید بر اینکه افراد تحت کنترل و قرنطینه شده باید بصورت مستمر مورد ارزیابی قرار گیرند، گفت: افرادی که تست آزمایش آنها مثبت بوده و در خانه‌های خود قرنطینه شده‌اند توسط تیم پزشکی و بسیجیان آموزش دیده درمان و حمایت شوند تا از میزان بستری های بیمارستان‌ها کاسته شود.

در استان اردبیل هم اکنون  ۱۶۳ بیمار مبتلا به کووید.۱۹ در مراکز درمانی این استان بستری شده و تحت مداوا قرار گرفتند.

هم‌اکنون کل استان اردبیل در زمینه شیوع کرونا در وضعیت آبی قرار دارد و هشت شهرستان بیله‌سوار، سرعین، اصلاندوز، کوثر، نیر، نمین، انگوت و گرمی در وضعیت آبی (وضعیتی بین سفید و زرد) و چهار شهرستان اردبیل، خلخال و مشگین‌شهر و پارس‌آباد در این استان در وضعیت زرد قرار دارند./ایرنا

کد خبر : 17450

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس