چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 18 فوریه 2021 | 15:21 ب.ظ
رئیس اتاق بازرگانی استان اردبیل :

انبارهای سرد و صنایع تبدیلی نیاز اساسی صنعت کشاورزی هستند

انبارهای سرد و صنایع تبدیلی نیاز اساسی صنعت کشاورزی هستند رئیس اتاق بازرگانی استان اردبیل گفت: انبارهای سرد و صنایع تبدیلی نیاز اساسی صنعت کشاورزی هستند.

حسین پیرموذن ظهر امروز در هشتاد و ششمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت:  انبارهای سرد و صنایع تبدیلی از نیاز‌های اساسی برای تکمیل چرخه تولید محصولات کشاورزی در استان هستند.

وی افزود: اگر مشکلی برای صادرات محصولات کشاورزی استان در اثر تحریم‌ها بوجود بیاید تضمینی برای نگهداری محصولات تولید شده در استان وجود ندارد و ما با مشکل مواجه خواهیم شد.

 مجوز تاسیس سردخانه در زمنی‌های کشاورزی داده نمی‌شود 

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل تاکید کرد: در استان مجوز تاسیس سردخانه در زمین‌های کشاورزی برای نگهداری محصولات همان زمین‌ها داده نمی‌شود و بر اثر همین سیب زمینی‌های استان در انبارهای غیر تخصصی در حال فاسد شدن هستند‌.

پیرموذن تصریح کرد: استان همدان سه برابر ما انبار نگهداری محصولات کشاورزی دارد، درصورتی که مقدار زیادی از سیب‌زمینی‌های تولید شده در استان ما در انبارهای معمولی نگهداری می‌شود.

وی با بیان اینکه از طرفی ما برای مدیریت محصولات کشاورزی تولیدی در استان نیازمند صنایع تبدیلی هستیم، گفت: صنایع تبدیلی صنایع فصلی هستند، یعنی فقط در فصل برداشت محصول کار می‌کنند، بنابراین کسی نمی‌آید در صنایع تبدیلی سرمایه گذاری کند، مگر اینکه حمایت‌های ویژه‌ای وجود داشته باشد.

 صنایع تبدیلی نیاز به تسهیلات ویژه‌ با بهره پایین دارد 

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل درخصوص لزوم حمایت از تاسیس صنایع تبدیلی، افزود: صنایع تبدیلی نیاز به تسهیلات ویژه‌ با بهره پایین دارد، اگر کمک خاصی توسط قانون گذاران برای صنایع تبدیلی نشود، نمی‌توانیم در زمینه صنایع تبدیلی کاری انجام بدهیم.

پیرموذن تاکید کرد: بنابراین برای بخش کشاورزی دو درخواست داریم، اول از استاندار محترم درخواست داریم که درخصوص مجوز تاسیس انبارهای سرد بازنگری داشته باشند، و دوم از نهاد قانون گذاری درخواست داریم در زمینه تسهیلات کم بهره برای تاسیس و اداره صنایع تبدیلی اقدام کنند.

وی در نهایت یادآوری کرد: ارز ۴۲۰۰ تومانی به کشاورزی، صنعت و سایر بخش‌ها لطمه می‌زند، ما از دستگاه قانون‌گذاری می‌خواهیم که با حذف ارز دولتی و به جای آن اختصاص یارانه به بخش‌های نیازمند از وقوع فساد در این زمینه‌ها جلوگیری کنند‌./تسنیم

کد خبر : 17447

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس