چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 18 فوریه 2021 | 14:42 ب.ظ
فرمانده انتظامی استان اردبیل:

انبار احتکار لوازم برقی در اردبیل کشف شد

انبار احتکار لوازم برقی در اردبیل کشف شد فرمانده انتظامی استان اردبیل از کشف بیش از ۱۹ هزار قلم انواع کالای برقی و الکتریکی احتکار شده به ارزش ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در این استان خبر داد.

سردار هوشنگ حسینی روز چهارشنبه گفت: در تداوم اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پیشگیری و مقابله با فعالیت‌های مجرمانه ناامن کنندگان اقتصاد کشور و به دنبال دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر احتکار کالای برقی و الکتریکی خارجی در انباری در میدان وحدت اردبیل، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس امنیت اقتصادی اردبیل با شناسایی و انجام بررسی‌های تخصصی و تحقیقات میدانی صحت گزارش را تایید و با هماهنگی قضایی در قالب اکیپ عملیاتی به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی اظهار کرد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی در بازرسی از این انبار موفق شدند در مجموع ۱۹ هزار و ۱۳۸ قلم انواع کالای برقی و الکتریکی و ۲۵ هزار متر ریسه خارجی که به صورت غیرقانونی دپو و احتکار شده بود، کشف و ضبط کنند.

فرمانده انتظامی استان اردبیل با اشاره به اینکه با دستور قضایی این انبار پلمب شد، بیان‌کرد: کارشناسان ارزش کالای احتکاری شده را ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کردند.

سردار حسینی اضافه کرد: پرونده ای در این رابطه تشکیل و برای سیر مراحل قانونی و رسیدگی تحویل سیستم قضایی شد.

وی ادامه داد: خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و گفت: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های نیروی انتظامی است.

وی افزود: پلیس در برخورد با محتکران، مخلان اقتصادی و متخلفان صنفی نه تنها هیچگونه اغماضی نخواهد کرد بلکه با آنها به طور قاطع رفتار خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه پلیس با اقتدار کامل از امنیت اقتصادی پاسداری و از مخلان اقتصادی و قاچاقچیان سلب تحرک کرده است، از اقشار مختلف جامعه خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت اقتصادی غیرقانونی و مجرمانه موضوع را از طریق تماس تلفنی با شماره ۱۱۰ اعلام کنند./ایرنا

کد خبر : 17444

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس