چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه 17 فوریه 2021 | 19:37 ب.ظ
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل:

تمام گلزارهای شهدا در استان اردبیل ساماندهی می‌شود

تمام گلزارهای شهدا در استان اردبیل ساماندهی می‌شود مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل گفت: با امضای تفاهم‌نامه مشترک سازمان بنیاد شهید کشور و استانداری اردبیل طرح ساماندهی گلزار شهدا در این استان تکمیل می‌شود.

یاسر شاهی روز چهارشنبه در نشست با فرماندار خلخال افزود: در حال حاضر سه هزار و ۲۷۷ شهید در ۶۰۲ گلزار در مناطق مختلف این استان دفن شده‌اند و تاکنون ۵۰۴ گلزار شهدای استان ساماندهی شده است.

او اظهارکرد: از سال آینده ساماندهی گلزار شهدای شهری و روستایی با توجه به امضای تفاهم‌نامه با استانداری اردبیل با همکاری شهرداری‌ها ، دهیاران و بسیج سازندگی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در مناطق روستایی استان اردبیل نیز تاکنون ۲۶۱ تک گلزار ساماندهی نشده که از این تعداد ۴۰ مورد  تک گلزار شهید در شهرستان خلخال واقع شده است، گفت: ۲۵ درصد از گلزارهای شهدای استان دارای روشنایی برق و ۳۰ درصد نیز دارای تابلو می‌باشند.

شاهی همچنین با بیان اینکه در سال گذشته تعداد قابل‌توجهی از جانبازان زیر ۲۵ درصد از حقوق و مستمری ماهانه برخوردار شدند، اظهارامیدواری کرد امسال نیز تعدادی از جانبازان واجد شرایط از این مزایا برخوردار شوند.

او بیان کرد: تا پایان دولت دوازدهم زمینه تامین زمین و احداث مسکن برای خانواده‌های شهدا و ایثارگران در اردبیل فراهم می‌شود.

وی با تجلیل از صبر، ایثار و فداکاری‌های خانواده معظم شهدا گفت: امنیت و آرامش کشور و اقتدار نظام اسلامی مرهون جانفشانی عزیزانی است که دفاع از خاک میهن را بر رفاه خود و خانواده ترجیح دادند و جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و برای ایران و اسلام تقدیم کردند.

فریدون بابایی ، فرماندار خلخال نیز در این نشست از افزایش ۲ برابری اعتبارات بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان در سال آینده خبرداد و گفت: انتظار می‌رود با افزایش اعتبارات این نهاد طرح ساماندهی گلزارهای شهدا در خلخال و روستاهای این شهرستان تکمیل شود.

وی اظهارکرد: انتظار می‌رود در اجرای طرح ساماندهی تابلوها و تصاویر شهدای خلخال شهرداری‌ها ، دهیاری‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را با بنیاد شهید و امور ایثارگران داشته باشند.

استان اردبیل سه هزار و ۴۰۰ شهید و هزاران ایثارگر تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده است./ایرنا

کد خبر : 17426

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس