چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه 17 فوریه 2021 | 19:36 ب.ظ
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل:

یک‌هزار نفر در استان اردبیل با اجرای طرح یارانه دستمزد شاغل شدند

یک‌هزار نفر در استان اردبیل با اجرای طرح یارانه دستمزد شاغل شدند مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اعلام کرد: از اول مهرماه تاکنون یک‌هزار نفر از افراد بیکار در این استان با اجرای طرح پرداخت یارانه دستمزد به کارفرمایان برای اولین بار صاحب شغل شدند.

قاسم رحیمی روز چهارشنبه گفت: در اجرای این طرح حمایتی اشتغالزا، مبلغ هشت میلیارد ریال از بابت جذب نیروی کار به کارفرمایان کارگاه‌های فعال در استان پرداخت شده است.

وی بیان کرد: هم‌اکنون چهار طرح حمایت از کارفرمایان و کمک به تسهیل شرایط اشتغال‌زایی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید تحت عنوان کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی، یارانه دستمزد، معافیت بیمه‌ای و مشوق بیمه‌ای در استان در حال اجراست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهارکرد: در اجرای طرح کارورزی نیز ۷۰۰ دانش‌آموخته دانشگاهی طی سال جاری به عنوان کارورز به واحدهای پذیرنده معرفی شده‌اند که پس از گذراندن دوره آموزشی و توافق طرفین، در واحدهای کارگاهی استان مشغول به کار خواهند شد.

وی از جذب ۳۵۰ نفر نیروی کار جدید از طریق طرح اعطای مشوق بیمه‌ای و معافیت بیمه‌ای در استان اردبیل طی سال جاری خبر داد و گفت: تا ۲ سال آینده هزینه حق بیمه سهم کارفرمای این افراد از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرما واریز می‌شود.

رحیمی در ادامه از افتتاح ۹ شرکت‌ تعاونی استان اردبیل همزمان با طرح‌های سایر مناطق کشور با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد ریالی و با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استاندار اردبیل در روز گذشته خبر داد.

وی همچنین با اشاره به فعالیت بیش از یک‌هزار و ۸۰۰ شرکت تعاونی در این استان بیان کرد: برغم شیوع کرونا و بسته شدن مرزها، شرکت‌های تعاونی استان امسال پنج میلیون دلار صادرات به کشورهای هدف داشتند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در ادامه از معرفی ۲۰۰ شرکت تعاونی استان به بانک توسعه تعاون جهت دریافت تسهیلات سه هزار میلیارد ریالی از محل بند الف ماده ۵۲ قانون بودجه خبرداد و افزود: این اقدام بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده و سند همکاری مشترک معاونت تعاون وزارت، بانک توسعه تعاون و استانداری اردبیل انجام شده است.

وی همچنین از بهره‌برداری ۱۰ طرح اشتغال‌زا در مناطق روستایی استان اردبیل در دهه مبارک فجر امسال در حوزه‌های صنعت، گردشگری و کشاورزی خبر داد.

رحیمی، واحد تولید شیشه خم اتومبیل در شهرستان کوثر با اشتغال‌زایی ۲۸ نفر و با سرمایه‌گذاری ۲۴۰ میلیارد ریال، واحد تولید شیرآلات بهداشتی در شهرستان گرمی با ۴۰ نفر نیروی کار، واحد تولید بزرگترین گلخانه تولید رز هلندی استان در شهرستان سرعین با تولید سالانه یک میلیون شاخه گل رز هلندی و اشتغال‌زایی ۲۵ نفر و سرمایه‌گذاری ۲۸۶  میلیارد ریال را از جمله این طرح‌های بهره‌برداری شده، اعلام کرد./ایرنا

کد خبر : 17423

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس