چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه 17 فوریه 2021 | 19:31 ب.ظ

خروج ‌مرغ از استان اردبیل ممنوع شد‌

خروج ‌مرغ از استان اردبیل ممنوع شد‌ مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: خروج مرغ مازاد باید با مجوزهای لازم انجام گیرد و از عوامل انتظامی نیز در خواست شده که راه‌های ارتباطی و نحوه خروج مرغ را کنترل کرده و از خروج غیرمجاز جلوگیری کنند.

حسین وطن‌دوست در بازدید از محل سالن کشتارگاه مرغ در اردبیل اظهار داشت: استان اردبیل در زمینه تولید و عرضه مرغ کمبود ندارد و روزانه بیش از ۱۰۰ تن مرغ از کشتارگاه‌های مرغی استان به بازار عرضه می‌شود.

وی افزود: خروج مرغ مازاد باید با مجوزهای لازم انجام گیرد و از عوامل انتظامی نیز در خواست شده که راه‌های ارتباطی و نحوه خروج مرغ را کنترل کرده و از خروج غیر مجاز جلوگیری کنند.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل بیان کرد: همدلی، اهتمام جدی و نظارت کامل بر تمام مراحل از جوجه ریزی تا کشتار و فروش مرغ به مصرف کننده با قیمت مصوب باید به دقت رعایت شود.

وی با بیان اینکه تامین و کشتار مرغ با قیمت مصوب تا کشتارگاه به عهده سازمان جهادکشاورزی است، تاکید کرد: نظارت بر کشتار بهداشتی و بارگیری بر کامیون‌های پلمپ شده و تحویل آن به نماینده سازمان صمت نیز جزو وظایف مسؤول فنی دامپزشکی مستقر در کشتارگاه اعلام شده است.

وطن دوست تصریح کرد: دریافت مرغ کشتار شده در کامیون‌های پلمپ شده از درب کشتارگاه و توزیع در واحدهای صنفی منتخب نیز بر عهده سازمان صمت است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل افزود: اداره کل دامپزشکی لیست کامیون‌های حامل مرغ پلمپ شده را نیز به همراه مشخصات کامل راننده و شماره ماشین و محل مقصد توزیع را باید تا ساعت ۱۰ صبح روز بعد به استانداری و سازمان صمت و جهادکشاورزی اعلام خواهد کرد.

وی بیان کرد: با این اقدام و برنامه‌ریزی هیچ‌گونه تخلفی در عرضه برای مروغ فروشی‌ها و خروج مرغ از استان اتفاق نمی‌افتد.

وطن دوست گفت: دولت در تامین نهاده‌های مرغی مرغداری‌ها مشکلی ندارد و از این‌رو مرغداری‌ها هیچ‌گونه افزایش قیمت در عرضه مرغ ندارند./تسنیم

کد خبر : 17417

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس