چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه 17 فوریه 2021 | 19:25 ب.ظ

نخستین مرکز نوآوری و شکوفایی جوانان استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود

نخستین مرکز نوآوری و شکوفایی جوانان استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان اردبیل از راه‌اندازی نخستین مرکز نوآوری و شکوفایی جوانان در این استان با همکاری جهاد دانشگاهی خبرداد.

وحید فروهر روز چهارشنبه در نشستی وبیناری در این زمینه گفت: این طرح با هدف شناسایی استعدادهای جوانان بویژه سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان اجرا می‌گردد تا جوانان بتوانند با توجه به نیازهای استان و شرایط منطقه‌ای نسبت به ایجاد کسب و کار اقدام نمایند و تا مرحله توزیع و فروش محصولات نیز برسانند.

وی افزود: در این مراکز بنا است فضا، اینترنت و سایر امکانات و خدماتی را که در توان مجری است، در اختیار ایده‌پردازان قرار گیرد و در بازه زمانی مشخص یک شبکه یا تیم متشکل به وجود آید.

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان اردبیل بیان کرد: ایجاد مراکز نوآوری و شکوفایی فرصتی است تا از روش‌های بهتری برای تسهیل اشتغال‌زایی جوانان استفاده شود و متخصصان در قالب این طرح به دنبال این موضوع هستند که خدماتی را به جوانان و سمن‌های خلاق و دارای ایده کسب و کار ارائه دهند.

وی اضافه کرد: تفاوت مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی با دیگر مراکز رشد، این است که بر اساس مزیت‌ و نیازهای محلی و منطقه‌ای آموزش‌های لازم داده می‌شود تا جوانان صاحب ایده در نهایت مستقیم به بازار متصل شوند.

۳۳ شرکت دانش‌بنیان تاکنون در استان اردبیل راه‌اندازی شده و تعداد واحدهای فناور در این استان به ۲۶۷ واحد و شرکت‌های تجاری‌سازی شده فناور به ۹۰ مورد رسیده است./ایرنا

کد خبر : 17411

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس