چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه 17 فوریه 2021 | 19:16 ب.ظ
استاندار اردبیل :

نخستین پتروشیمی اردبیل سال آینده بهره‌برداری می‌شود

نخستین پتروشیمی اردبیل سال آینده بهره‌برداری می‌شود استاندار اردبیل گفت: اشتغال‌زایی برای ۵۰۰ نفر در نخستین پتروشیمی اردبیل که دهه فجر سال آینده به افتتاح می‌رسد بسیار حائز اهمیت و اساسی است که می‌تواند در توسعه استان نقش شایانی ایفا کند.

اکبر بهنامجو ظهر امروز در بازدید از یک مجتمع صنعتی  اظهار داشت: در راستای ارتقای توان تولید، اشتغال و صنعت تمهیدات لازم به عمل آمده و در راستای توسعه صادرات نیازمند انجام اقدامات مناسب و اساسی هستیم که این مسئله آینده خوبی را برای استان ترسیم خواهد کرد.

وی بیان کرد: این مجتمع صنعتی  با یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از سوی سرمایه‌گذار بخش خصوصی تا سه ماه آینده تکمیل می‌شود که با تولید پارکت و ام‌دی‌اف می‌تواند به عنوان یک محصول صادرات‌محور موفق عمل کند و در تحقق اهداف مورد نظر موفق عمل کند که این موضوع برای ما حائز اهمیت و اساسی است.

استاندار اردبیل با اشاره به این که پتروشیمی اردبیل صادرات ۷۰ میلیارد دلاری به دنبال دارد، بیان کرد: برنامه‌ریزی در راستای صادرات ۴۰ میلیون دلاری از محل صادرات جهش بسیار اساسی در زمینه تولیدات صادراتی استان دارد که می‌تواند به عنوان ایجاد کننده یک شرایط اقتصادی مناسب برای استان تلقی شود.

بهنامجو ادامه داد: اشتغال‌زایی برای ۵۰۰ نفر در  نخستین پتروشیمی اردبیل که دهه فجر سال آینده به افتتاح می‌رسد بسیار حائز اهمیت و اساسی است که می‌تواند در توسعه استان نقش شایانی ایفا کند و در تحقق اقتصاد مقاومتی موفق باشد که این مسئله برای پیشروی در صنعت استان به عنوان موتور محرکه باشد.

وی تصریح کرد: امسال با ۱۰ میلیون دلار صادرات بزرگ‌ترین مجتمع چوبی استان اردبیل در حال فعالیت است که این موضوع نیز یک اقدام اساسی و قابل قبول در توسعه استان و افزایش صادرات نیز بسیار حائز اهمیت است و می‌تواند برای حل مشکلات موجود نقش اساسی داشته باشد./تسنیم

کد خبر : 17399

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس