چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه 17 فوریه 2021 | 18:52 ب.ظ
دادستان اردبیل:

دبیرخانه فعال برای رسیدگی به مسائل موسسات خیریه اردبیل ایجاد شود

دبیرخانه فعال برای رسیدگی به مسائل موسسات خیریه اردبیل ایجاد شود اردبیل – دادستان اردبیل گفت: در راستای صیانت از جایگاه اجتماعی و نیز رسیدگی به مسائل و مطالبات موسسات خیریه اردبیل دبیرخانه ای مجزا تشکیل شود.

سید عبدالله طباطبایی پیش از ظهر چهارشنبه در نشست هم اندیشی با خیرین و مدیران مؤسسات خیریه شهرستان اردبیل با تاکید بر آموزش حقوق شهروندی و حقوق انسانی در جامعه اظهار کرد: پرداختن به مسائل فرهنگی جامعه با آموزش حقوق انسانی و شهروندی میسر می‌شود.

وی با انتقاد از عقب ماندگی جامعه از پرداختن به مسائل فرهنگی و اخلاقی افزود: دادسرای استان اردبیل در حال حاضر دارای ۶ معاونت است که معاونت اجتماعی و فرهنگی برای اولین بار در کشور از سوی تشکیلات قضائی اردبیل راه اندازی شده و این نشان دهنده توجه ویژه دستگاه قضائی به مسائل فرهنگی است.

دادستان اردبیل با بیان اینکه خوشبختانه همراهی دستگاه اجرایی و قضائی در استان اردبیل به نحو مطلوبی اتفاق افتاده است، اظهار کرد: نتیجه این همراهی را در اجرا و پیگیری بسیاری از مسائل استان اردبیل در بخش‌های مختلف اثر بخش بوده است.

طباطبایی همراهی تمامی قوا را به مثابه شجره طیبه ای در جامعه عنوان کرد و گفت: باید تمامی بخش‌های جامعه با پویایی و پیگیری مطالبات و برنامه‌های خود از این انسجام به وجود آمده در بین خادمان مردم استفاده کنند.

وی مؤسسات خیریه را به همکاری با همدیگر و حفظ انسام برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و گره گشایی از نیازمندان دعوت کرد و افزود: برای ایجاد و حفظ انسجام و همکاری پیشنهاد می‌کنیم جلسات منظم به صورت دوره‌ای با حضور مسئولین ارشد استان برگزار و برای پیگیری مصوبات این جلسات دبیرخانه فعالی نیز ایجاد شود.

دادستان مرکز استان اردبیل تشکیل این دبیرخانه را در پیگیری مسائل و مشکلات مؤسسات خیریه مؤثر دانست و گفت: رسیدگی به نیازمندان یکی از ارزش‌های اجتماعی، دینی و شرعی است که مدیران مؤسسات خیریه با ایجاد ارتباطی سالم بین نیازمندان و خیرین این ارزش‌ها را گسترش می‌دهند.

طباطبایی موضوع فرهنگ را از موضوعات بنیادین در جامعه عنوان کرد گفت: تمام فعالیت‌های خیرین در جامعه رنگ و بوی فرهنگی داشته و این فرهنگ سالم است که جامعه عاری از آسیب‌های اجتماعی را می‌تواند رقم بزند.

وی از خیرین و سرمایه گذاران برای ایجاد اشتغال با هدف کاهش آلام خانواده‌های به خاطر مشکلات معیشتی دعوت کرد و گفت: دستگاه‌های حمایتی با ارائه تسهیلات به کارآفرینان و نظارت بر اجرای دقیق برنامه‌های آنان زمینه اشتغال جوانان و سرپرستان خانواده‌ها را فراهم کنند تا بسیاری از آسیب‌های اجتماعی کاهش یابد.

دادستان مرکز استان اردبیل با اشاره به مهارت‌های زندانیان اردبیل اظهار کرد: متأسفانه بسیاری از انسان‌های ماهر که به خاطر شرایط بد جامعه در زندان به سر می‌برند که انتظار داریم واحدهای تولیدی بزرگ در استان ایجاد و برای بعد از اتمام دوران محکومیت آنان اجازه ندهند مهارت‌های آنان مغفول بماند.

طباطبایی از تولید فرش‌های نفیس و صنایع دستی با ارزش توسط زندانیان خبر داد و گفت: با وجود چنین مهارت‌های می‌توان اردبیل را به عنوان قطب تولید فرش در کشور معرفی کرد.

وی در پایان از خیرین و مدیران مؤسسات خیریه خواست تا عدم همکاری دستگاه‌های خدمت رسان استان با اقدامات عام المنفعه مؤسسات را به دستگاه قضائی انتقال دهند و مطمئن باشند دادستانی به جد این مسائل را پیگیری خواهد کرد./مهر

کد خبر : 17387

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس