چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه 17 فوریه 2021 | 18:51 ب.ظ
مدیرکل اجتماعی استانداری اردبیل:

آسیب های اجتماعی در شان نام اردبیل نیست/لزوم مشارکت مردم

آسیب های اجتماعی در شان نام اردبیل نیست/لزوم مشارکت مردم اردبیل – مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل گفت: پیشینه تاریخی، دینی و اعتقادی اردبیل با آسیب های اجتماعی رخ داده در این شهر هیچ تناسبی نداشته و در شان و جایگاه اردبیل نیست.

محمد سیمزاری صبح چهارشنبه در نشست مدیران مؤسسات خیریه اردبیل با دادستان مرکز استان اردبیل با بیان اینکه رویکرد دولت تعامل با سایر قوا و زیرمجموعه‌های آنها است، اظهار کرد: دولت به تنهایی نمی‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی مؤثر و موفق باشد.

وی به سابقه تاریخی، دینی و معنوی شهر اردبیل به عنوان دارالارشاد و دارالامان اشاره کرد و گفت: تعداد متکدیان، کودکان کار و آمار نزاع و طلاق زیبنده تاریخ درخشان اردبیل در کشور نیست و باید برای بازگرداندن شأن این شهر اقدامات اساسی صورت بگیرد.

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل حرکت‌های موازی را آسیب جدی برنامه‌ریزی دانست و گفت: متأسفانه در کاهش آسیب‌های اجتماعی حرکت‌های موازی دستگاه‌های اجرایی و برخی تشکل‌های مردم نهاد مانع موفقیت در اجرای برنامه‌های راهبردی می‌شود.

سیمزاری به یکی از آسیب‌های اجتماعی تحت عنوان کودک همسری اشاره کرد و گفت: متأسفانه شهرستان نمین در ثبت طلاق در بین شهرستان‌های رتبه بالایی دارد که اخیراً دادستان شهرستان نمین به این موضوع ورود کرده و عاقدی که ۱۲۰ عقد کودک همسری را جاری کرده بود را دستگیر و روانه زندان کرد.

وی ادامه داد: متأسفانه اکثر عقدهای کودک همسری در سال‌های اول منجر به طلاق شده و موجب مخدوش شدن چهره فرهنگی شهرستان نمین شده است.

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل نقش خیرین را در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی مؤثر دانست و افزود: معتقدیم در تمامی بحران‌ها و مشکلات اجتماعی خود مردم پای کار آمده اند مؤثر بوده و توانسته ایم از این بحران‌ها عبور کنیم که در خصوص معضلات اجتماعی اخیر استان نیز خیرین به عنوان عصاره‌های جامعه توانسته‌اند قدم‌های موفقی برداشته اند.

سیمزاری صیانت از جایگاه خیرین و آبروی آنان را به عنوان سرمایه‌های اجتماعی عنوان کرد: باید به کمک دستگاه‌های متولی آفت‌های اقدامات خیرین و مؤسسات خیریه شناسایی و برای رفع این آفت‌ها برنامه ریزی شود.

وی در پایان از انعقاد تفاهم نامه استانداری اردبیل با سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل، نیروی انتظامی استان، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری در راستای مقابله با موازی کاری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و انجام پژوهش‌های علمی در این خصوص خبر داد./مهر

کد خبر : 17384

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس