چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه 17 فوریه 2021 | 18:48 ب.ظ
مجری شبکه پرس‌تی‌وی:

ایران قانون نانوشته و اجباری سلطه‌گری آمریکا را زیر پا گذاشت

ایران قانون نانوشته و اجباری سلطه‌گری آمریکا را زیر پا گذاشت اردبیل – مجری شبکه پرس‌تی‌وی گفت: با شکل‌گیری انقلاب اسلامی، ایران برای اولین بار در جهان قانون نانوشته و اجباری سلطه‌گری شوروی سابق و آمریکا را زیر پا گذاشت.

مرضیه هاشمی بعد از ظهر چهارشنبه در همایش افول هژمونی آمریکا در دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: در سال‌های گذشته در آمریکا یک همبستگی برای تسلط سیاسی و نظامی و … بر علیه کشورهای جهان وجود داشت اما در حال حاضر این همبستگی از بین رفته و شکاف بزرگی در بین سیاسیون و مردم آمریکا رخ داده است که مطمئناً این شکاف روزبه‌روز بیشتر خواهد شد.

وی افزود: با شکل‌گیری انقلاب اسلامی، ایران برای اولین بار در جهان قانون نانوشته و اجباری سلطه‌گری شوروی سابق و آمریکا را زیر پا گذاشت و استقلال و نه غربی و نه شرقی را در جهان فریاد زد و کماکان ایران اسلامی بر این عقیده و فکر بوده است، به‌طوری که کشورهای مختلفی در سراسر جهان در این زمینه از ایران الگوبرداری کردند.

مجری شبکه پرس‌تی‌وی تصریح کرد: در آمریکا ۹۰ درصد شبکه‌های ماهواره‌ای، خبری، فیلم‌سازی، رسانه‌ای و… تحت سلطه ۶ شرکت است که این شرکت‌ها با استفاده از نمایش‌های ساختگی از جمله استفاده از انیمیشن بر علیه جمهوری اسلامی ایران جوسازی کرده و مردم آمریکا و جهان را شست‌وشوی مغزی می‌کنند.

ایران در بیش از ۱۰۰ سال اخیر آغازگر جنگی نبوده است

هاشمی بیان کرد: با جوسازی‌های دروغین مبنی بر این‌که ایران به دنبال جنگ و ناامن کردن جهان بوده و دیگر ادعاهای غلط و پوچی، به حدی روی افکار مردم آمریکا مانور می‌دهند تا مردم فراموش کنند در چند دهه اخیر هرگونه جنگی در جهان اتفاق افتاده زیر سر آمریکا بوده و ایران در بیش از ۱۰۰ سال اخیر هیچ‌گونه جنگی را آغاز نکرده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته شاهد بودیم آمریکا با ادعاهای دروغینی مثل ۱۱ سپتامبر، سلاح‌های شیمیایی عراق و … مردم منطقه غرب آسیا را به خاک و خون کشیده و زیرساخت‌های اساسی کشورهای منطقه را هدف قرار داده است.

مجری شبکه پرس‌تی‌وی اظهار کرد: آمریکایی‌ها در زمان حمله به عراق در تلویزیون ثانیه شماری قرار داده بودند که چقدر تا آغاز حمله نظامی به عراق زمان باقی است و تصاویر موشک‌باران و بمباران را زنده به نمایش گذاشتند.

ترامپ چهره واقعی آمریکا را به نمایش گذاشت

هاشمی ادامه داد: در زمان ریاست جمهوری ترامپ، چهره واقعی آمریکا مشخص شد و در هفته‌های اولیه شیوع کرونا مشاهده کردیم آمریکا با ایران چه رفتار ظالمانه و جنایتکارانه‌ای از جمله جلوگیری از خرید ماسک و واکسن آنفلوانزا انجام داد و خودشان بی‌شرمانه ماسک‌های خریداری شده کشورهای مختلف را از فرودگاه‌ها دزدیدند.

وی گفت: در زمان قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اتفاقات گوناگونی رخ داد که باعث خوشحالی من و خیلی از مردم جهان شد، علت این خوشحالی این است که آمریکا سالیان سال در زمان‌های گوناگون در سیاست‌های کشورها دخالت کرده و فتنه به راه انداخته است ولی در هفته‌های گذشته شاهد بودیم همه این اتفاقات در خود خاک آمریکا صورت گرفت.

مجری شبکه پرس‌تی‌وی تصریح کرد: آمریکایی که سالانه چند صد میلیارد دلار برای جنگ‌افروزی و فتنه در کشورهای مختلف جهان به راه می‌اندازد، اکنون در طول یک سال اخیر که کرونا شیوع یافته بیش از ۵۰ میلیون نفر از مردمش بیکار شده و چند ده میلیون در تأمین غذای روزانه خود مشکل دارند.

هاشمی گفت: در آمریکا زندانیان سیاسی متعددی وجود دارد، افرادی که حتی ۵۰ سال است که زندان هستند و آمریکا می‌گوید هیچ زندانی سیاسی ندارد و به این افراد برچسب‌های گوناگونی مانند قتل می‌چسباند، در زمان بازداشت بنده که در زندان اف. بی. ای بودم بارها بازجویی شدم که سوالات عجیب و غریبی در رابطه با ایران می‌پرسیدند./مهر

کد خبر : 17381

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس