چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه 17 فوریه 2021 | 00:08 ق.ظ
مدیر روابط کار استان اردبیل:

کاهش ۸ درصدی شکایت کارگری کرفرمایی در اردبیل/ طرح طبقه بندی مشاغل در ۵۷ کارگاه اجرا شد

کاهش ۸ درصدی شکایت کارگری کرفرمایی در اردبیل/ طرح طبقه بندی مشاغل در ۵۷ کارگاه اجرا شد مدیر روابط کار استان اردبیل گفت: برای اولین بار طرح طبقه بندی مشاغل و شرکت های خدماتی در ۵۷ کارگاه به اجرا دارآمد.

بختیار پاکمزد صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا و تاثیر مستقیم آن بر برخی از مشاغل بررسی ها نشان می دهد تعداد دعاوی ثبت شده در مراجع حل اختلاف استان ۸ درصد کاهش یافته است.

بیش از ۵۰ درصد از شکایات با سازش طرفین حل و فصل شد

وی با عنوان این که حفظ و صیانت از اشتغال موجود و شناسایی واحدهای مشکل دار از وظایف مهم اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است افزود: تعداد ۵ هزار ۸۳۱ پرونده طی ده ماهه اخیر در مراجع حل احتلاف استان رسیدگی شده است که که بیش از ۵۰ درصد از آن با سازش طرفین حل و فصل شده است.

طرح طبقه مشاغل و شرکت های خدماتی در ۵۷ کارگاه به اجرا دارآمد

مدیر روابط کار استان اردبیل با عنوان این که برای اولین بار طرح طبقه مشاغل و شرکت های خدماتی در ۵۷ کارگاه به اجرا دارآمد، اضافه کرد: اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل با هدف جلوگیری از بهره‌کشی از نیروی کار، استقرار مناسبات صحیح کارگاه یا بازار کار در زمینه مزد و مشخص بودن شرح وظایف و دامنه مسوولیت مشاغل مختلف در کارگاه‌ٰهای بالای ۵۰ نفر اجرا می‌شود.

وی تاکید کرد: شرکتهای خدماتی پشتیبانی تامین نیرو پیمانکاران باید نسبت به تهیه و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل منطبق با جدول مزد و دستگاه پیمان دهنده با هر تعداد نیرو اقدام کنند.

پاکمزد اظهارداشت: در راستای صیانت از نیروی انسانی و بهره‌وری نیروی کار، نسبت به اجرا  و نظارت طرح طبقه بندی مشاغل در جهت استیفای حقوق کارگران اهتمام ویژه خواهیم داشت.

انجام ۳۰۰۰ بازرسی در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی در محیط کار

مدیر روابط کار استان اردبیل اظهار کرد: با هدف پیشگیری از شیوع کرونا درمحیط کار بیش ۳ هزار بازرسی توسط بازرسین کار این اداره کل در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شد که خوشبختانه شاهد همه گیری این ویروس در محیط کار نیستیم./سبلان ما

کد خبر : 17372

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس