چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: دوشنبه 15 فوریه 2021 | 20:28 ب.ظ
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل:

واحد تولید صفحات خورشیدی در استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود

واحد تولید صفحات خورشیدی در استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: بخش خصوصی داخلی به صورت مشترک با سرمایه‌گذاران خارجی در زمینه تولید صفحات خورشیدی در این استان ورود خواهد کرد.

رامین صادقی روز دوشنبه در نشست بررسی مشکلات واحدهای تولیدی استان اردبیل افزود: انرژی خورشیدی در بین تمام انرژی‌های تجدیدپذیر، پایدارترین منبع انرژی در جهان است و استان اردبیل نیز ظرفیت بسیار خوبی برای اجرای چنین طرحی دارد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه انرژی خورشیدی به فناوری پیشرفته و پرهزینه برای استفاده در مسکن نیاز ندارد و رشد اقتصاد کشور ضامن استفاده از انرژی خورشیدی به جای سوخت‌های فسیلی در بخش صنعت و ساختمان است، اهمیت حمایت از آن را دوچندان می‌کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اضافه کرد: گسترش انرژی‌های تجدیدپذیر موجب کمک به تحقق هدف‌های توسعه اقتصادی، زیست محیطی و حفظ انرژی‌های تجدیدناپذیر رو به پایان است.

وی همچنین گفت: استفاده از انرژی‌های نو بویژه انرژی خورشیدی می‌تواند به کاهش وابستگی به منابع فسیلی، انتشار گازهای آلاینده از بخش‌های تولید، مصرف منابع انرژی و انتشار گازهای گلخانه‌ای منجر شود که تاثیر اساسی بر بالا رفتن دمای کره زمین دارد.

در حال حاضر افزون بر یک‌هزار واحد تولیدی و صنعتی در قالب ۲۱ شهرک و ناحیه صنعتی در استان اردبیل وجود دارد./ایرنا

کد خبر : 17328

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس