جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: دوشنبه 15 فوریه 2021 | 19:56 ب.ظ
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل :

۷۲ درصد واحدهای صنعتی اردبیل فعال است

۷۲ درصد واحدهای صنعتی اردبیل فعال است رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: بیش از ۷۲ درصد واحدهای صنعتی این استان فعال بوده و زمینه اشتغال ۲۳ هزار نفر در این مجموعه‌ها به وجود آمده است.

داود شایقی روز دوشنبه در حاشیه دیدار استاندار اردبیل با وزیر صنعت ، معدن و تجارت افزود: در سال جهش تولید سه رویکرد اصلی در بخش صنعت هدف‌گذاری شده که در کنار ایجاد واحدهای جدید فعال کردن واحدهای راکد و افزایش توان تولید واحدهای صنعتی موجود به عنوان راهبرد اصلی مدنظر قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: در سال جهش تولید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیش از ۱۹۲ پروانه بهره‌برداری صادر کرده که جهش ۷۵ درصدی را نشان می‌دهد که به افزایش صادرات صنعتی نیز کمک خواهد کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با بیان اینکه سهم صنعت در اشتغال استان به بیش از ۳۰ درصد رسیده است، گفت: امسال با ورود ۵۳ واحد صنعتی به چرخه تولید نه تنها اشتغال ۹۰۰ نفر فراهم شده بلکه توان تولید با محوریت صادرات تقویت شده است.

شایقی از پرداخت ۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات از منابع مختلف برای حمایت از صنعتگران خبر داد و افزود: در سفر اخیر وزیر صنعت به استان در کنار بازدید از کارخانه کامیون‌سازی مشگین‌شهر شاهد آغاز عملیات احداث کارخانه فرآوری مواد معدنی مشگین‌شهر بودیم تا مس و مولیبدن استخراج شده در این منطقه به محصولات با ارزش تبدیل شود.

وی گفت: در کنار ایجاد و احیای واحدهای راکد افزایش ظرفیت تولید در واحدهای موجود نیز تا ۸۰ درصد مورد توجه قرار گرفته که امید است وزارت صمت از صنعتگران و سرمایه‌گذاران در استان با بسته‌های حمایتی و مشوق‌های مورد نظر پشتیبانی کند./ایرنا

کد خبر : 17301

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس