دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: دوشنبه 15 فوریه 2021 | 19:53 ب.ظ
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل:

مددجویان کمیته امداد اردبیل ۹۵۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند

مددجویان کمیته امداد اردبیل ۹۵۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل گفت: تاکنون ۹۵۰ میلیارد ریال تسهیلات جذب و در راستای اشتغال‌زایی و خودکفایی در اختیار مددجویان تحت پوشش این اداره قرار گرفته است.

حسین دشتی  روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امسال هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای این منظور اختصاص یافته بود که تاکنون حدود ۸۰ درصد این اعتبارات جذب و تزیق شده است.

وی بیان کرد: این تسهیلات برای اشتغال‌زایی ۲ هزار و ۴۰۰ نفر در استان در حوزه‌های مختلف اختصاص یافته و این روند تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) اردبیل به رویکرد برنامه‌های این کمیته در سال آینده اشاره کرد و افزود: با برنامه‌ریزی انجام یافته، توانمندی خانواده‌ها در سه حوزه فرهنگی، اشتغال و مسکن در اولویت خواهد بود.

وی اظهارکرد: در حوزه دامداری ، کشاورزی ، صنایع دستی ، فرش و گلیم با ارائه تسهیلات گام‌های موثری در راستای خودکفایی خانواده‌های نیازمندان صورت گرفته است.

دشتی افزود: امسال در کنار تسهیلات حمایتی بحث کاریابی برای مددجویان نیز از طریق کمیته امداد در استان اجرایی شده و تاکنون ۳۰۰ نفر از مددجویان توسط کارفرمایان در کارگاه‌ها و کارخانه‌ها مشغول کار شده‌اند.

او با اشاره به همکاری مردم و کشاورزان در پرداخت زکات گفت: امسال حدود ۱۰۰ میلیارد ریال زکات واجب و مستحبی جمع‌آوری شده و ۷۵۰ میلیارد ریال هم از طریق کمک‌های مردمی و خیرین، صدقات و طرح اکرام جمع‌آوری شده  که در مقایسه با سال گذشته ۷۰ درصد افزایش دارد.

بیش از ۴۱ هزار خانوار با جمعیت بیش از ۸۰ هزار نفر در استان اردبیل تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند./ایرنا

کد خبر : 17298

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس