چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ انتشار: یکشنبه 14 فوریه 2021 | 16:29 ب.ظ
مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل :

هفت باب هتل جدید در استان اردبیل ساخته می‌شود

هفت باب هتل جدید در استان اردبیل ساخته می‌شود مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: هفت طرح ساخت هتل‌های یک تا چهار ستاره در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری این استان در حال اجراست.

نادر فلاحی روز یکشنبه در نشست بررسی طرح‌های گردشگری استان اردبیل بیان کرد: یک هتل یک ستاره، یک هتل دوستاره، سه هتل سه ستاره و ۲ هتل چهارستاره از جمله این طرح‌هاست که چهار مورد در مرکز استان، یک مورد در شهر نیر، یک مورد در نمین و یک مورد در خلخال اجرا می‌شود.

وی افزود: هتلی چهار ستاره در اردبیل از شاخص‌ترین این طرح‌هاست که با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال در حال حاضر ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با بهره‌برداری از آن، زمینه برای اشتغال ۵۰ نفر فراهم خواهد شد.

مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل اظهار کرد: همچنین هتلی سه‌ ستاره در اردبیل با سرمایه‌گذاری بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال در دست اجراست و ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که عملیات اجرایی آن از سال ۹۷ آغاز شده است و با افتتاح آن در سال آینده برای ۵۰ نفر اشتغال‌زایی می‌شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر اینها ۲ باب هتل در مرکز استان، طرح ساخت هتلی یک ستاره از نوع تبدیلی با ۷۵ درصد و ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست که پیش‌بینی می‌شود سال آینده به بهره‌برداری برسند و با راه‌اندازی آنها بیش از ۶۸ فرصت شغلی جدید ایجاد شود.

اردبیل با حدود یک میلیون و ۲۴۸ هزار نفر جمعیت با استان‌های گیلان، زنجان و آذربایجان‌شرقی همسایه است و گردشگری در کنار کشاورزی و صنعت به عنوان سه محور توسعه این خطه به شمار می‌رود.

پیش از شیوع ویروس کرونا  ۳۲ واحد هتل، ۸۷ واحد هتل آپارتمان، ۹۸ واحد مهمان‌پذیر، سه واحد کمپینگ و ۲ مجتمع گردشگری در کنار ۲ واحد اقامتگاه بوم‌گردی مسافران داخلی و گردشگران خارجی این استان را میزبانی می‌کردند./ایرنا

کد خبر : 17294

کانال تلگرام دایاق
شبکه آگهی اینترنتی
شرکت تبلیغاتی نقطه
اکین
اکین
اکین
اکین
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس